Haftasonu Yeşil Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

İlayda Peker

Uluslararası alanda yaşanan son gelişmelerden sonra kripto para birimleri ilk olarak yönlerini aşağı çevirmiş olsa da son iki gündür gözle görülür bir toparlanma yaşıyoruz. Bitcoin 40.000 doların üzerine kadar yükselirken altcoin’ler de lider kripto para birimini takip ediyor.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 39.000 doların üzerinde işlem görüyor ve 40.300 dolara kadar yükseldikten sonra bir miktar geri çekildiği görülüyor. Son 24 saat içinde %1,5 artış yaşayan lider kripto para biriminin 1 ay önceki fiyatlarının %8 üzerinde işlem gördüğünü ifade etmek gerekiyor.

Analistler her ne kadar yükseliş yaşamış olsa da şu an için BTC’de bir ralli durumunun söz konusu olmadığını ve yatırımcıların başka düşüşlere karşı da dikkatli olması gerektiğini düşünüyor. Ancak eğer BTC 50.000 dolarlık psikolojik direnci kırarsa uzman isimler rallinin başlayabileceğini ifade ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Piyasa değeri bakımından altcoin’ler arasında birinci sırada yer alan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %6’nın üzerinde artış kaydetti. Yazının yayına hazırlandığı sırada 2.780 dolar üzerinde işlem gören ETH için 3.000 doların psikolojik seviye olduğu düşünülüyor.

Buna ek olarak popüler kripto para birimlerinden Ripple (XRP) son 24 saat içinde %10 gibi bir artış sergilerken, Cardano (ADA) %7’nin üzerinde, Solana (SOL) %3’ün üzerinde, Avalanche (AVAX) %5’in üzerinde, Dogecoin (DOGE) %3’ün üzerinde ve Shiba Inu da (SHIB) yine %3’ün üzerinde artış kaydetti.

Bunlara ek olarak şu anda küresel anlamda piyasalarda belirsizlik devam ediyor ve analistler bir süre daha bu durumun sürebileceğini düşünüyor. Dolayısıyla yatırımcıların uluslararası gelişmeleri takip ederek adım atmasında fayda var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoinler İçin Kritik Seviyeler!

Sonraki Haber

Pantera Capital Önümüzdeki Haftalarda Ralli Bekliyor: İşte Nedenleri!

İlgili Haberler