PancakeSwap DeFi Altcoin’in Geleceği: Neler Bekleniyor?

Bitcoin Haber

Ayı piyasalarında ayakta kalmak isteyen altcoinler, kullanıcı tabanını genişletmek için farklı blockchainlerle anlaşmalar yapıyor. PancakeSwap (CAKE) bu anlaşmalar arasında öne çıkıyor. Son dört ayda PancakeSwap v3, BNB Chain’in en iyi DEX platformu olduğuna dair haberler ve Ethereum gibi rakip blockchainlerde de üst sıralarda yer almasıyla dikkat çekti.

PancakeSwap, son birkaç ayda diğer blockchainlere geçiş çabaları ve bu çabaların getirdiği yeni lansmanlarla gündemde. Ancak bu lansmanlar, beklenen büyük fiyat artışlarını sağlayamadı. PancakeSwap, son aylarda erişimini birden fazla L2’ye genişletti ve Arbitrum ve BASE ile de anlaştı.

CAKE Coin’in gelecekteki fiyatını etkileyen önemli bir gelişme ise gelir paylaşım havuzunun devreye sokulması oldu. Bu, PancakeSwap’ın büyümesinden sabit vadeli CAKE staker’larının doğrudan faydalanmasını sağladı. PancakeSwap, likiditeyi artırmak ve likidite sağlayıcılara cazip APR’ler sağlamak için Base üzerinde yeni kazanç havuzları oluşturmayı planlıyor.

Ancak tüm bu gelişmelere rağmen CAKE Coin fiyatı son 30 günde %17’lik bir düşüş yaşadı. Şu anda 265 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 1,23 dolardan işlem görüyor ve tüm kripto paralar arasında 102. sırada yer alıyor. Bu, balina satışları devam ederse fiyatın daha da düşebileceği anlamına geliyor.

Son olarak, daha fazla blockchain’e genişlemesine rağmen, DeFi platformunun TVL’inde keskin düşüşler gözlendi. Bitcoin fiyatı 26.000 doların altında kaldığı sürece, bu durum CAKE Coin fiyatının kısa ve orta vadede düşeceği beklentisini güçlendiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: Eylül Ayında Neler Bekleniyor?

Sonraki Haber

Beyaz Saray’ın Eski Siber Güvenlik Direktörü Kripto ve Blockchain Düzenlemeleri Hakkında Konuştu

İlgili Haberler