BTC Boğa Bölgesine Giriyor Ama Dikkatli Olmak Gerekiyor

BTC Boğa Bölgesine Giriyor Ama Dikkatli Olmak Gerekiyor

On-chain analiz firması Glassnode tarafından sağlanan en son veriler, Bitcoin’in fiyatının artık yükseliş bölgesine girdiğini gösteriyor. Ancak bununla birlikte kripto para biriminde görülen temel ilkelerin “bozulması” ile bu yükselişin sürekli olmayabileceğinin de altı çiziliyor.

Zayıf Ağ Sağlığı

Yapılan açıklamalara göre, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki en son rallisinin aksine ağın sağlığı aslında önemli bir darbe daha aldı. Bu da ekosistem aslında küçülürken Bitcoin’in kullanıcılarının daha az aktif olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte GNI endeksinin geçtiğimiz hafta piyasadaki dört puanlık artışa rağmen 56 puana gerilediği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. Özellikle daha önce yaşanan GNI düşüşlerini Bitcoin fiyat düşüşlerinin de takip etmiş olması bu duruma dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor.

Öte yandan pek çok yatırımcı olası bir boğa koşusu sırasında fiyatın artmasının beklediği için borsalardaki kripto para miktarları da azalıyor. Çünkü herhangi bir artışa karşın yatırımcılar kendi paralarının kontrolü kendi eline olsun istiyor.  Başka bir olası neden ise yatırımcıların Mart ayında piyasa çöküşünden sonra merkezi borsalarda yaşadıkları sorunlar olabilir.

Boğalar Temkinli Olmalı

Analistlere göre ayılar, 13 Mart’ta piyasada yaşanan çöküş sonrasında kontrolü ele geçirdi. Bununla birlikte Yatırımcıların piyasanın mevcut durumunu ölçmelerine yardımcı olan Glassnode’s Compass, önde gelen kripto para biriminin üç ay içinde ilk kez yükseliş bölgesine girmek üzere olduğunu gösteriyor. Ancak Bitcoin‘in temelleri iyileşmezse muhtemelen BTC geçiş bölgesine geri dönecek.

Öte yandan lider  kripto para birimi tarafından 2 Haziran’da kaydedilen yüzde 10’luk düşüşün ardından, önde gelen yatırımcı John Bollinger piyasa katılımcılarını ‘temkinli’ olmaya çağırmıştı.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.