‘Optimism Protokolü ve Token Teşviklerinin Etkisi: Son Verilere Göre Durum Analizi’

Bitcoin Haber

Kripto para dünyasındaki önemli bir Layer 2 çözümü olan Optimism (OP) son zamanlarda büyüme görse de, son veriler Optimism aktivitesinde bir düşüş olduğunu gösteriyor. Analist Ryan Holloway, OP’nin teşvik programının kümülatif ticaret hacminin 3,8 milyar doları aşmasına sebep olduğunu belirtiyor. Synthetix, Kwenta ve PolynomialFi gibi platformlarda OP ticaret ödüllerinin ve teşviklerinin bulunması, bu artışa büyük katkı sağladı.

Teşvikler, ticaret hacminde 23 kat artışa yol açtı. Ancak günlük traderlar arasındaki büyüme oldukça mütevazıydı. Bu durum, uzman kullanıcılar veya ticaret faaliyetlerinde önemli bir artışa işaret ediyor. Teşvik programı sona erdikten sonra PolynomialFi’nin elde tutma oranlarının sürdürülebilirliği, Optimism’in uzun vadeli etkisini belirlemede kritik olabilir.

Buna karşın, Optimism’ın son verileri gelirlerde %37,5 ve genel faaliyetlerde %19,7’lik bir düşüş gösteriyor. Ayrıca, DeFi sektöründe kendine yer edinmekte zorlandığı görülüyor. Bu durum, son zamanlardaki zorluklara katkıda bulunmuş olabilir. Verilere göre, ağdaki toplam değer kilitli ve merkezi olmayan borsa hacimlerinde önemli bir düşüş yaşandı.

Optimism protokolünün, diğer Layer 2 çözümleriyle rekabet edebilmesi için DeFi sektöründeki durumunu iyileştirmesi gerekebilir. Optimism tokenı OP’nin son haftalarda fiyat düşüşü yaşadığı görülüyor. Ağın büyümesi açısından, Optimism’in etkinliklerde azalma yaşaması, ağa daha az yeni adresin katıldığını gösteriyor. Bu durum, protokole olan ilginin azaldığının bir işareti olabilir.

Ancak, OP tokenlarının işlem hızında önemli bir artış olduğu gözlemleniyor. Bu durum pozitif bir gelişme gibi görünse de, daha spekülatif ticarete işaret ediyor olabilir ve OP token fiyatlarındaki volatilitenin artmasına potansiyel olarak katkıda bulunabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Ve Altcoin Piyasalarında Belirsizlik: Fırsatlar ve Riskler Neler?

Sonraki Haber

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

İlgili Haberler