OpenSea’nın Eski Yöneticisi İçeriden Bilgi Sızdırma Suçundan Hapis Cezasını Kabul Etti

Bitcoin Haber

OpenSea’nın eski yöneticisi Nathaniel Chastain, içeriden bilgi sızdırma suçundan aldığı üç ay hapis cezasını çekmeye karar verdi. Temyiz süreci devam ederken kefalet başvurusunu geri çekti ve 50.000 dolar para cezası ödemeye mahkum oldu. Ayrıca, haksız kazanç elde ettiği iddia edilen kripto varlıklarına da el konuldu.

Chastain’in avukatları, temyiz süreci devam ederken hapis cezasını çekmeye tercih ettiğini bildirdi. Chastain, 2 Kasım’a kadar teslim olacak ve cezasını çekmeye başlayacak. Chastain, daha önce telekulak dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından mahkum oldu ve NFT platformunda içeriden bilgi ticareti ile ilgili suçlardan üç ay hapis cezasına çarptırıldı.

Chastain’e ayrıca 50.000 dolar para cezası ödemesi ve haksız yollarla kazanılmış kripto varlıklarına el konulması talimatı verildi. Chastain, OpenSea’de hangi NFT’lerin ve koleksiyonların görüneceğini belirleme yetkisini kötü şekilde kullanarak kazanç elde ettiği iddia edildi.

Chastain’in, OpenSea ana sayfasında gösterilmeden önce 45 NFT koleksiyonunu satın aldığı ve daha sonra fiyatları arttığında kar amacıyla yeniden sattığı iddia ediliyor. Savcılık avukatı, Chastain’in anonim OpenSea hesapları kullanarak yasaları çiğnediğini savundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Güncel Durum ve Öne Çıkan Kripto Paralar

Sonraki Haber

ABD SEC Eski Başkanı John Reed Stark, Binance Üst Düzey Yöneticilerinin İstifalarını Değerlendirdi

İlgili Haberler