Enjin’den Metaverse Adına Önemli Adım!

İlayda Peker

Sosyal oyun platformu Enjin, Efinity Metaverse için 100 milyon dolarlık bir fon açıkladı. Bu şekilde Enjin, Efinity’yi benimseyenleri ve üçüncü tarafları, Efinity metaverse’i oluşturmak için entegrasyonlar, oyun oynama ve merkezi olmayan altyapı dahil olmak üzere bir dizi proje geliştirmede desteklemeyi amaçlıyor.

Enjin’den Metaverse Adımı

Bu noktada yapılan açıklamalarda, “Ekosistem ortaklarımıza desteği resmileştirmek ve merkezi olmayan metaverse’i gerçeğe dönüştürmek için 100 milyon ABD Doları tutarında bir Efinity Metaverse Fonu oluşturduk.” sözleri kullanıldı.

Son zamanlarda, Facebook da kendi metaverse‘ini başlatma planlarını açıkladı ve sanal dünyalar kavramına daha fazla ilgi uyandırdı. Ancak yine de geçmişin veri skandallarıyla lekelenen bu teklife yönelik geri bildirimler pek de gurur verici değil.

Enjin’in Diğerlerinden Farkı

Efinity‘nin Metaverse Fonu, ekosistem ortakları için seed veya A Serisi fon toplama turlarında öz sermaye yatırımları yoluyla finansal desteği yapılandıracak. Fon ayrıca metaverse üzerine inşa edilen projelerin yerel tokenlerini satın almayı da planlıyor. EnjinStarter, Forest Knight, Kingdom Karnage ve Splinterlands için satın alımları açıkladılar.

Fonun genel amacı, Enjin’in merkezi olmayan, çok zincirli bir metaverse kavramını hayata geçirmektir. Enjin’in Hukuk ve Finans Direktörü Oscar Franklin Tan, fonun bu hedefi resmileştirdiğini söyledi. Önceden, ilk öncüler yapı ve finansmandan yoksundu, ancak şimdi Metaverse Fonu ile metaverse konseptini geliştirmek “daha ​​sistematik” hale geldi.

Bizimle birlikte siperlerde tek kişilik stüdyolar inşa eden ve şimdi kanatlarını açan ilk öncüler. Merkezi olmayan metaverse’ü daha sistematik bir şekilde desteklemek için ekibimizin ve uzun süredir devam eden toplulukların bilgisinden yararlanmaya hevesliyiz.

Bu ve diğer teklifler arasındaki temel fark, Enjin‘in Sonsuz Metaverse’i özgür, açık ve merkezi olmayan bir dünya olarak kavramsallaştırmasıdır. Oysa Facebook’un Meta’sı, merkezi bir hizmet olarak tam tersi olacak.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Konsolidasyonu Hangi Yönde Kıracak?

Sonraki Haber

Uzman Analist Bitcoin’de Yükselişin Ne Zamana Kadar Devam Edeceğini Açıkladı!