OpenSea, Solana Hamlesini Yapıyor!

İlayda Peker

Non-fungible token’lar uzun zamandır popüler bir hal aldı ve bu varlıkların satıldığı pazaryerleri de önemli bir rekabet içinde bulunuyor. Bu rekabet içinde ise platformların çeşitli yenilikler yaptıklarına şahit oluyoruz. Bu noktada son adım ise OpenSea’den geldi

Solana Entegrasyonu

Önde gelen non-fungible token token (NFT) pazarı OpenSea, uzun süreli söylentilerden sonra elde edilen son bilgilere göre NFT’lerin Solana blok zincirine entegrasyonunun bir tanıtımını yayınladı. Yapılan açıklamalara göre entegrasyon tam anlamı ile Nisan ayında gerçekleşecek.

OpenSea, Salı günü Twitter aracılığı ile paylaştığı bir videoda Solana NFT’lerine olan kullanıcı talebinden bahsetti ve videoda “Web3’te en iyi saklanan sır.” başlığı kullanıldı. Öte yandan OpenSea şu anda yalnızca Ethereum, Polygon ve Klaytn blok zincirlerinde NFT‘leri destekliyor ve yaklaşık 24 milyar ABD doları değerinde toplam satış hacmiyle dünyanın en büyük pazar yeri konumunda bulunuyor.

Öte yandan NFT’lerin çoğu Ethereum’da olsa da Solana, Solana Monkey Business ve Degenerate Ape Academy gibi bazı büyük koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Uzman isimlere göre Solana’nın OpenSea’ye eklenmesi, geçen hafta tüm Solana NFT satışlarının %90’ından fazlasını barındıran pazar yeri Magic Eden’de büyük aksamalara neden olabilir.

Bunlara ek olarak OpenSea’nin hamlesi, teknoloji blog yazarı Jane Manchun Wong’un OpenSea’nın Solana entegrasyonunu ve blok zincirinin Phantom cüzdan desteğini geliştirdiğine dair kanıtları tweetlediği Ocak 2022’den bu yana bekleniyordu.

Solana Fiyatı

Solana (SOL) yazının kaleme alındığı an itibari ile 111 dolardan işlem görüyor ve 115 dolar sonrasında bir miktar geri çekilme olduğu görülüyor.

Analistlere göre piyasada şu anda Bitcoin ile birlikte bir düzeltme yaşanıyor ve bu düzeltme sonrasında BTC’nin yükselişini devam ettirmesi SOL’un da 115 dolarlık direnci kırmasını sağlayabilir.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Önemli Sinyaller: Boğa Piyasası Geliyor Mu?

Sonraki Haber

Kripto Cüzdan Kullanıcıları Dikkat: Yeni Bir Trojan Keşfedildi!

İlgili Haberler