Ukrayna Savaş Konulu Bir NFT Müzesi Açıyor!

İlayda Peker

Ukrayna, Rusya’ya karşı savaşıyla ilgili ortaya çıkan sanat eserlerini sergilemek için bir NFT Müzesi kuruyor. Girişim aynı zamanda bir bağış toplama kampanyası olarak da hizmet edecek.

Ukrayna’dan NFT Müzesi

25 Mart’ta Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, resmi Twitter hesabından Ukrayna-Rus çatışmasının en unutulmaz olaylarının sergileneceği bir NFT müzesinin lansmanını duyurdu. Bu, ilk olarak Alex Bornyakov tarafından ortaya konan fikrin hayat bulması olarak nitelendiriliyor.

Fedorov’a göre müze, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısını başlattığı 24 Şubat’ta meydana gelen olayların anısını koruyarak “Ukrayna kimliğini ve özgürlüğünü” kutlamak için bir alan olarak hizmet edecek.

Ayrıca NFT müzesi, Ukrayna halkının bu zor zamanların üstesinden gelmesine yardımcı olmak için bağış toplamaya da hizmet edecek.

Kriptolar, NFT’ler ve Ukrayna

Ukrayna’ya karşı Rus savaşında, kripto para birimleri bir ülkeye ve vatandaşlarına ekonomik açıdan yardım etme potansiyellerini kanıtladı. Ayrıca insan yaşamını herhangi bir tarafın veya siyasi rengin ötesinde desteklemek isteyen topluluğun farkındalığını da artırdılar.

Öte yandan NFT Müzesi’nin resmi web sitesine göre, NFT satışlarından elde edilen gelirin %100’ü, hem Ukrayna birliklerini hem de sivilleri desteklemek için doğrudan Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın resmi kripto hesaplarına gidecek.

Yapılan açıklamalara göre NFT müzesi tarihte bir iz bırakmak için yaratıldı. Ukrayna hükümeti, gelecek nesillerin savaşı nasıl yaşadıklarını ve halkları için ne anlama geldiğini bilmelerini istiyor.

Bunlara ek olarak Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı portalına göre, Ukrayna 65 milyon dolardan fazla kripto para yardımı aldı. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kripto para birimlerinin Ukrayna’nın savunmasında önemli bir rol oynadığını ve Ukrayna birliklerinin gıda, ilaç, iletişim, kurşun geçirmez yelek vb. taleplerinin karşılanmasına yardımcı olduğunu söyledi.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Hazine Bakanı, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Sonraki Haber

Avrupa Birliği ve Yeni Kripto Para Yasağı Söylentisi!

İlgili Haberler