OpenSea İşlem Hacmi Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

İlayda Peker

Ocak 2022’de OpenSea’nin aylık işlem hacmi Aralık 2021’deki hacmi güçlü bir şekilde geride bırakmış ve dikkat çekmişti. Ancak OpenSea’de yaşanan son sorunlar Şubat ayında istatistiklerin farklı sinyaller verdiğini gösteriyor olabilir.

Hacimde Yükseliş Yaşanacak MI?

OpenSea’nin Şubat işlem hacminin Ocak ayının işlem hacmini geçip geçmeyeceğini kesin olarak söylemek hala mümkün değil. Yazının yayına hazırlandığı sırada  2.5 milyar dolar olan işlem hacminin Ocak ayının işlem hacmi olan  4.9 milyar doların hemen hemen yarısında olduğu görülüyor. Dolayısıyla kullanıcılar OpenSea’de Ocak ayında oluşan işlem hacminin sürdürülebilir olup olmadığı sorusunu gündeme taşıyor.

Bunlara ek olarak NFT pazaryerlerinde işlem hacminin Ethereum gas fee ile ilgili olduğu da düşünülüyor. Ethereum işlem ücretlerinin yükselmesi, daha az sayıda kullanıcının işlem yapması anlamına geliyor. Ancak ETH işlem ücretlerinde görülen düşüşlere rağmen OpenSea’deki işlem hacminde artış olmaması dikkatleri çekiyor. Yapılan açıklamalara göre ETH gas fee, 73.151 gwei ile beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

OpenSea İvmesi Neden Yavaşladı?

Uzman isimler piyasada yaşanan genel düşüşe ek olarak rakip bir platformun yıldızının parlamasının da OpenSea’deki işlem hacimlerini düşürmüş olabileceğini ifade ediyor. LooksRare son günlerde NFT ekosisteminde oldukça popüler ve zaman zaman günlük işlem hacminde OpenSea’yi geride bıraktığı için de dikkat çekiyor. Ancak analistler, LooksRare kullanıcı sayısının hala çok düşük olduğunu ve OpenSea’nin bu konuda önde olduğunu ifade ediyor.

Buna ek olarak Coinbase, LooksRare’in “meşru NFT hacmi” sayesinde başarılı olduğunu olduğunu da ifade ediyor. Ayrıca borsaya göre LooksRare kendisini ciddi bir OpenSea rakibi olarak nitelendiriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Fiyatında Son durum: SEC Davası Ripple’ı Nasıl Etkiliyor?

Sonraki Haber

OpenSea Güvenli Mi? Kullanıcılar Neden Mağduriyet Yaşıyor?

İlgili Haberler