Önümüzdeki Hafta Kripto Para Piyasası İçin Yoğun Gündem: İşte Takip Edilmesi Gerekenler

Bitcoin Haber

Kripto paraların piyasa değeri, kral kripto para birimi Bitcoin‘in 30.000 doları geri almasıyla yükselişe geçti. Ancak önümüzdeki hafta, volatiliteyi etkileyebilecek bir dizi önemli gelişme bekliyoruz. Bitcoin’in fiyatındaki artış Ekim ayına yakışır şekildeydi, fakat daha fazlasına ihtiyaç var. Kripto paraların kümülatif değeri 1,15 trilyon dolar seviyesine yaklaşırken, haftalık kapanışın önemi büyüyor.

23 Ekim Pazartesi günü CTSI Kilit Açılışı ve ETH Hong Kong etkinlikleri takip edilecek. Salı günü, Kazanç Raporları: Visa, Google, Microsoft ve ABD Üretim PMI, ABD Hizmet PMI verileri açıklanacak. Çarşamba günü, ABD İnşaat İzinleri, ABD Yeni Konut Satışları, Avrupa Merkez Bankası Başkanı ve Fed Başkanı Powell’ın konuşmaları ve Meta Kazanç Raporu gündemde olacak.

26 Ekim Perşembe günü, TCMB Faiz Kararı, AMB Faiz Kararı, ABD Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri, ABD GSYİH, ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma, Fed/Waller ve Amazon, Mastercard Kazanç Raporları önemli gelişmeler arasında yer alacak. Cuma günü ise ABD Çekirdek Kişisel Tüketim Giderleri Fiyat Listesi, YGG Kilit Açılışı ve Floki Staking ve Yol Haritasıyla İlgili Duyuru bekleniyor.

Önümüzdeki hafta, kazanç raporları ve PMI verileri ABD borsalarını ve kripto para piyasalarını etkileyebilir. Ayrıca, Powell’ın Çarşamba günü yapacağı açıklamaların piyasaları etkileme potansiyeli var. 26 Ekim USDTRY paritesi için önemli bir gün olacak. Eğer TCMB %35 ve üzerinde bir artış yaparsa, TRY paritelerinde volatilite artabilir. Ayrıca, Meta’nın kazanç raporunda metaverse yüzünden yaktıkları para yine gündem olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ekim Ayında Kripto Para Piyasalarında Son Durum ve Beklentiler

Sonraki Haber

Shiba Coin Yorumları ve Beklentiler: Fiyatta Yükseliş Bekleniyor mu?

İlgili Haberler