OKEx’in Bu Adımı Büyük Endişeye Sebep Oldu

İlayda Peker

Özellikle büyük kripto para birimi işlemlerini izleyen popüler bir hizmet olan Whale Alert, son zamanlarda sorunlar yaşayan OKEx borsasından, rakip Binance’e yaklaşık 96,1 milyon dolar değerinde Bitcoin’in gönderildiğini bildirdi.

OKEx müşterilerinin devam eden bir polis soruşturması nedeniyle şu an itibariyle para çekemediği göz önüne alındığında bu durum, kripto para birimi topluluğu içinde birçok spekülasyona neden oldu.

“Bunlar Dahili Transferler”

OKEx CEO’su Jay Hao, söz konusu adreslerin üçüncü şahıslar tarafından yanlış etiketlendiğini iddia ederek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıca on-chain veri sağlayıcısı CryptoQuant daha sonra borsadan henüz herhangi bir çekim işlemi olmadığını ifade etti.

Öte yandan Whale Alert de  268.000 takipçisine yaptığı açıklamalarda bunların gerçekten dahili transferler olabileceğini ve konuyu araştırdıklarını ifade etti.

“Tüm Fonlar Güvende”

OKEx, 16 Ekim’de para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu ve Bitcoin‘de anında yüzde üç düşüşe neden oldu. Daha sonra Malta merkezli şirketin kurucusu Xu Mingxing’in Çin polisi tarafından götürüldüğü ortaya çıktı.

Bu olayların ardından Hao yaptığı açıklamalarda, para çekme durdurma işleminin güvenlik amacıyla yapıldığını iddia ederek bu olay için “tüm kalbiyle” özür diledi ve konuyla ilgili olarak, “Diğer tüm faaliyetler etkilenmeden devam ediyor ve tüm müşterilerimize fonlarının güvende olduğuna dair güvence vermek istiyoruz. Para çekme işlemlerini geçici olarak durdurma kararı, kullanıcı güvenliği göz önünde bulundurularak alındı.” ifadelerini kullandı.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Adına İyi Şeyler Oluyor: BTC Günden Güne Güçleniyor

Sonraki Haber

Coinbase Önümüzdeki Günlerde Bu Token’ları Listeleyebilir!

İlgili Haberler