Haberler Üst Üste Geliyor: OKEx Kurucusu Polis Soruşturmasında!

İlayda Peker

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan OKEx’in bir özel anahtar sahibinin polise yardım ettiği gerekçesi ile para çekme işlemlerinin askıya alınması bugün gündeme bomba gibi düştü. Bu haberlerin hemen ardından ise bir OKEx kurucusunun polis soruşturmasında olduğu haberleri duyuldu.

OKEx’te Neler Oluyor?

Çin haber ajansı Caixin’in 16 Ekim’de bildirdiğine göre, OKEx’in kurucusu Mingxing Xu polis tarafından sorguya alındı. Yapılan açıklamalara göre bu durum 1 haftadır devam ediyor ve Xu’nun bu süre boyunca işinin başında olmadığı ifade ediliyor.

OKEx ise Xu’nun polis soruşturmasına katılmış olması ile ilgili soruları yanıtlarken, borsanın artık Xu’nun üst düzey bir yönetici olduğu OK Group’a bağlı olmadığını ve bu nedenle faaliyetleri hakkında yorum yapacak konumda olmadığını dile getirdi.

İki Olay Bağlantılı Mı?

Öte yandan yapılan açıklamalardan bu olay ile OKEx’teki para çekme işlemlerinin durdurulması ve özel anahtar sahibinin yardım ettiği soruşturmanın ilgisi olmadığı anlaşılıyor. Yine de konuyla ilgili net bir açıklama bulunmuyor.

Öte yandan borsanın Cointelegraph’a yaptığı şu açıklamalar olayı biraz daha netleştiriyor ve kullanıcıları rahatlatıyor gibi görünüyor:

Devam eden bu araştırmanın niteliğini açıklayamıyoruz, ancak tüm OKEx kullanıcılarının fonlarının güvende olduğundan ve OKEx’teki diğer işlevlerin etkilenmediğinden emin olmalarını istiyoruz.

Bunlara ek olarak OKEx CEO’su Jay Hao, para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alma kararının “kullanıcı güvenliği göz önünde bulundurularak” atıldığını ifade ediyor ve “Dünya lideri bir borsa olarak, kullanıcı güvenliği OKEx’in ödün verebileceği bir şey değil. Bu hizmeti derhal eski haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve mümkün olan en kısa sürede konuyla ilgili güncellemeler sağlayacağız.” açıklamasını yaptı.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether’de (USDT) Neler Oluyor: Büyük Gelişmeler Var!

Sonraki Haber

Büyük Sözler: “Geleneksel Para Eninde Sonunda Kaybedecek!”

İlgili Haberler