OKEx Para Çekme İşlemlerini Nihayet Başlatıyor Mu?

İlayda Peker

Çinli kripto para habercisi Colin Wu Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda OKEx ile ilgili bazı iyi haberleri olduğunu dile getirdi.

Para Çekme İşlemleri Başlıyor Mu?

Bilindiği gibi her ne kadar kullanıcılar inanmamış olsa da OKEx borsasının kurucusu bir polis soruşturması kapsamında yetkililere yardım ediyordu ve bu kapsamda OKEx borsasında para çekme işlemleri durdurulmuştu. Konuyu yakından takip eden Wu, OKEx kullanıcıları için bazı iyi haberler paylaştı.

Borsa CEO’su Jay Hao, Wu tarafından paylaşılan bilgilere göre, OKEx’ten kripto para çekme işlemlerinin yeniden başlatılmasıyla ilgili ilerleme kaydedildiğini ve yakın zamanda yeni açıklamalar yapacaklarını dile getirdi. CEO’nun yaptığı açıklamalarda, tüm para çekme işlemlerini yerine getirmek için OKEx’te kesinlikle yüzde 100 rezervde fon olacağını dile getirdiği de belirtildi.

OKEx’te Neler Oldu?

16 Ekim’de OKEx, özel anahtar sahiplerinden biriyle iletişime geçemediği için para çekme işlemlerini askıya aldığının açıkladı. Daha sonra elde edilen bilgilerden bahsi geçen anahtar sahibinin, polis soruşturması altında olan platformun kurucusu Xu Mingxing olduğu ortaya çıktı.

O dönemde yapılan açıklamalarda OKEx CEO’su bu durumun borsa ile hiçbir ilgisi olmadığını ve sadece kurucunun kişisel sorunları sebebiyle böyle bir durum yaşandığını dile getirdi. Ancak o dönemden beri para çekme işlemlerinde sorun yaşanıyor olması borsa kullanıcılarının tedirginliğini günden güne artıyor.

Bunların yanı sıra 18 Kasım’da Colin Wu yaptığı açıklamalarda OKEx’in kurucusunun “belirli bir ölçüde özgürlük” kazandığını kamuoyuna duyurdu. Bununla birlikte CEO bu durumun, Xu Mingxing‘in kefaletle serbest bırakılması veya soruşturmanın bitmesi anlamına gelip gelmediği ile ilgili bilgi paylaşmadı.

Bitcoin Fiyatı Etkilenmedi

Aslında bundan 5-6 sene önce böyle bir durumun gerçekleşmesi Bitcoin’in fiyatını en az %10 oranında geri çekerdi. Ancak OKEx ile birlikte BitMEX’in polis soruşturması geçirmesi gibi birkaç olayın üst üste gelmesi bile bu sefer lider kripto para biriminin fiyatını etkilemedi.

Bu durum BTC’nin artık bu gibi kötü durumlara karşı güç kazandığı şeklinde yorumlandı. Yani artık yatırımcılar BTC’nin başına bir şey gelmesinden korkmuyor olabilir. Bu da hack girişimlerinde ya da polis soruşturmalarında BTC fiyatının eskisi kadar etkilenmeyeceği anlamına geliyor.


Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 19/11/2020

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 6 Ayda İki Kattan Fazla Artış Sergiledi!

İlgili Haberler