NYSE Eski Başkanı’ndan Bitcoin’e Tam Destek!

İlayda Peker

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) eski Başkanı Thomas Farley, Squawk Box’a verdiği bir röportajda Bitcoin’in “güvenilir, sansüre dayanıklı, sadece 21 milyon arzı olduğunu ve bir portföyün parçası olması gerektiğini” söyledi.

“Bitcoin Portföye Yer Almalı”

Farley, Amerikalı bir bankacı ve Far Point Acquisition Corp’un şu anki CEO’su olarak karşımıza çıkıyor. Farley konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise, “Bitcoin 60.000 dolardayken, arayan ve ‘yatırım yapmak istiyoruz’ diyen birçok kurum vardı. ‘Portföylerimizin %1 ila %3’ünü, örneğin emeklilik fonlarını tahsis etmek istiyoruz, ancak fiyat 60.000 dolar.’ Bu kurumlar yatırım komiteleriyle bir araya geldiler. Böylece, 17.000 dolara düştüğünde, bu kurumların bazılarının portföyleri için ilk kez Bitcoin satın aldığını görmek benim için bir şok olmadı.” sözlerini kullandı.

Bitcoin’in volatilitesi hakkında soru geldiğinde ise Farley, bu noktanın bir teslim olma anı olduğunu ifade ediyor. Bu durumu 10 yıldır işin içinde olan gerçekten akıllı Bitcoin balinalarının bir kombinasyonu olduğunu ifade eden Farley, BTC’de %40 oranında yaşanan artışa değiniyor. Bu notkada Farley Bitcoin’in güvenli olduğunun, sansüre dayanıklı olduğunun ve arzının sadece 21 milyon adet olduğunun altını çiziyor.

Portföylerde Bitcoin bulunması gerektiği konusuna gelince Farley, “Bir emeklilik fonu gibi bir bileşen ve geniş portföylerden oluşan bir portföy olmalıdır. Belki sadece küçük bir ölçüde ama kesinlikle portföyde bulunması gerekiyor.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar

Farley yaptığı açıklamalarda diğer kripto para birimleri ile ilgili de görüşlerini paylaştı. Bu noktada Ethereum’un kendi özel sınıfı olduğunu dile getiren Farley, diğer kripto para birimlerinde kazanç da sağlanabileceğini tüm paranın da kaybedilebileceğini dile getiriyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar Farley bir Bitcoin savunucusu olsa da zaman zaman yaptığı açıklamalar ile uyarılarda bulunmayı da ihmal etmiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Raoul Pal ETH Merge Hakkında Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

Terra (LUNA) Kurucusundan Yeni Açıklamalar!

İlgili Haberler