Nomura Grubu’nun Dijital Varlık Yan Kuruluşu Bitcoin Fonu Başlattı

Bitcoin Haber

Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından Nomura Group’un dijital varlık yan kuruluşu Laser Digital Asset Management, Bitcoin fonu başlattı. Bu fon, Nomura Group’un yan kuruluşunun ilk dijital benimseme yatırım çözümü olup, kurumsal yatırımcıların artan talep karşısında dijital varlıklara erişmesine olanak sağlayacak.

19 Eylül tarihli basın açıklamasına göre Laser Digital, kurumsal yatırımcılar için Bitcoin Benimseme Fonu’nu başlattı. Bu fon, Japonya’daki kripto paranın benimsenmesinin kapsamını gösteriyor. Laser Digital Bitcoin Benimseme Fonu, kurumsal yatırımcıların uygun maliyetli ve güvenli bir şekilde Bitcoin’e erişmelerine yardımcı olacak.

Fon varlıklarının güvencesi için, Laser Digital Asset Management, 2018 yılında Nomura Group, Ledger ve Coinshares tarafından kurulan düzenlenmiş saklama çözümü Komainu’yu kullanacak. Laser Digital Asset Management eş başkanı Sebastien Guglietta, Bitcoin’in teknoloji ve ekonomiye olan etkisine dikkat çekti.

Laser Digital Asset Management’ın dağıtım başkanı Fiona King, Bitcoin fonunun en yüksek risk yönetimi ve düzenleyici uyumluluğa sahip olduğunu belirtti. Fon, Laser Digital Funds SPC’nin ayrı tutulan portföyünün bir parçası olacak. Ancak, kripto para talebinin artmasına rağmen, ayı piyasasının Laser Digital’ın kar etme planını etkilediği belirtildi. Nomura Group, Laser Digital’ın kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle kar etmesinin beklenenden daha uzun sürebileceğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether, Tron Ağı İçin 1 Milyar Dolarlık USDT Token Sağlıyor

Sonraki Haber

XLM Coin Yatırımları ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler