Nissan, 4 Yeni Web3 Markası İçin Başvuruda Bulundu

Bitcoin Haber

Japon otomotiv markası Nissan, Web3 çalışmalarını hızlandıran en son otomobil üreticisi oldu ve Japonya birimi metaverse’de otomobil satışlarını denerken, Amerika Birleşik Devletleri’nde Web3 ile ilgili dört yeni ticari marka başvurusunda bulundu.

Nisaan’dan Önemli Hamle

Nissan’ın 7 Mart’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) yaptığı ticari marka başvurularına göre, yeni başvurular Infiniti, Nismo ve Nissan markalarını kapsıyor.

USPTO’ya yapılan başvurular, Nissan’ın sanal kıyafetler, arabalar, başlıklar, ticaret kartları, oyuncaklar, biletler ve NFT’lerin ticareti ve basımı için bir NFT pazarı yaratma planlarını ortaya koyuyor.

Şirket ayrıca metaverse reklam hizmetleri ve çevrimiçi video, resim, sanat eseri, bilet, ses, ses, müzik ve ticaret kartlarını kapsayan diğer “eğlence hizmetleri” ile Nissan’ın önerdiği NFT’ler ve nasıl çalışacakları hakkında her şey hakkında bilgi içeren bir web sitesi için planlarını özetledi.

Dosyaya göre, “dijital cüzdan olarak kullanılmak üzere indirilemeyen bilgisayar yazılımı” için de niyetler var.

Metaverse ve Nissan

Geçtiğimiz hafta 8 Mart’ta Nissan Japonya, “Nissan Hype Lab” adlı sanal mağazasında “Nissan araçlarını incelemek, danışmak, test sürüşü yapmak ve satın almak” için üç aylık bir “gösteri deneyi” yürüttüğünü duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Aynı zamanda otomobiller için yeni satış yöntemleri olasılığını da inceleyeceğiz” denildi.

Deneme süreci 8 Mart’tan 30 Haziran’a kadar sürecek ve müşteriler sanal mağazayı bir bilgisayar ya da akıllı telefon aracılığıyla “günün 24 saati” ziyaret edebilecekler. Müşteriler kendi özelleştirilmiş avatarlarını yaratabilecek ve belirli saatler arasında sanal satış personeliyle etkileşime bile girebilecek.

Nissan daha önce de Ekim 2022’de SKYLINE, Z ve GTR gibi bazı önde gelen otomobil modelleri için beş ticari marka başvurusunda bulunmuştu.

O dönemde ticari marka avukatı Mike Kondoudis, otomobil markasının başvurularının NFT destekli medya, çevrimiçi NFT pazarları, dijital cüzdanlar, NFT basma, ticaret ve depolama yazılımı planlarına işaret ettiğini söyledi.

Otomotiv devi General Motors da 16 Şubat’ta Chevrolet ve Cadillac markalarını kapsayan son ticari marka başvurularıyla NFT ile ilgili başvurular konusunda oldukça aktif.

Amerikalı otomobil üreticisi Ford Motor Company, geçtiğimiz Eylül ayında NFT’ler ve Metaverse dünyasına girişini hazırladı ve büyük otomobil markalarında 19 ticari marka başvurusunda bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED Kayıpları Kontrol Altına Almaya Çalışırken Signature Bank’da Son Durum

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Artış Dikkat Çekiyor: BTC’de Önemli Seviyeler

İlgili Haberler