Starbucks’tan Web3 Hamlesi Geldi!

İlayda Peker

Küresel kahve franchise devi Starbucks, şu anki CEO’su Howard Schultz’un açıklamalarına göre müşterileri ilgisini çekmek için yeni bir Web3 ödül programı başlatmak istiyor. Firmanın Salı günü üçüncü çeyrek mali kazanç çağrısı sırasında konuşan Schultz, Starbucks’ın yakında şirketin sadakat programını genişletecek yeni bir Web3 “dijital girişimi” olacağını ifade etti.

Starbucks’tan Web3 Hamlesi

Schultz konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Bu yeni dijital Web 3 özellikli girişim, kazanmak için harca programı Stars yaklaşımıyla mevcut Starbucks Rewards katılım modelini geliştirmemize ve aynı zamanda müşterilerin duygusal olarak ilgisini çekmenin yeni yöntemlerini sunmamıza olanak sağlayacak.” sözlerini kullandı.

CEO çok fazla detay vermese de yaptığı açıklamalarda, firmanın dijital Starbucks Rewards ekosistemini Starbucks markalı dijital koleksiyonlarla hem bir ödül hem de bir topluluk oluşturma unsuru olarak entegre etmeye odaklandığından kısaca bahsetti. Tam resmi açıklamanın ise 13 Eylül’deki Starbucks Yatırımcı Günü’nde gerçekleşmesi bekleniyor.

CEO ise konuyla ilgili, “Bu, yeni müşterileri çekecek ve temel mağazalarımızda mevcut müşterilere eklenecek tamamen yeni bir dizi dijital ağ efekti yaratacak” açıklamasını yaptı.

Web3 ve Starbucks

Şirketin üç aylık sonuçlarının, analist tahminlerini geride bıraktığı ve küresel gelirde çeyreğe göre %9 artışla 8,2 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştığı bildiriliyor. Açıklama sırasında Schultz, Web3 hareketinin Starbucks’ın müşteri tabanının genç tarafını çekme ve elde tutma çabasının bir parçası olduğunu da söyledi.

Starbucks başlangıçta Nisan ayında yaptığı açıklamalarda, yıl bitmeden NFT işine adım atacaklarını ifade etmişti. Dolayısıyla Starbucks’ın Nisan’dan bu yana NFT ve Web3 planları bulunuyor.

Buna ek olarak geçen ay işletmeler arası blok zinciri girişimi Hang, Paradigm liderliğindeki A Serisi fonlamada 16 milyon dolar topladı. Şirket, markaların mevcut üyelik ve sadakat programlarını blok zincirine geçirmesine ve NFT’leri dahil etmesine yardımcı olmak istiyor.

Firmanın ilk müşterileri arasında bira üreticisi Budweiser, spor medya kuruluşu Bleacher Report ve popüler müzik festivali grupları Bonnaroo ve Superfly’nin olduğu bildiriliyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin (BNB), Bitcoin’e Karşı Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Sonraki Haber

Ethereum, Merge ve Bitcoin: Birleşme Kurumsal Yatırımı Artırabilir Mi?

İlgili Haberler