Nisan Ayında Bu 5 Kripto Para Birimine Dikkat!

İlayda Peker

Mart ayı kripto para birimleri için oldukça volatil geçti ve geride bırakmaya hazırlandığımız ay hem rekorların kırlıdğı hem de büyük düşüşlerin yaşandığı bir ay oldu. Peki, Nisan ayında hangi kripto para birimlerini takip etmek gerekiyor?

Bitcoin Fiyatı

Artık Bitcoin’in kripto para birimi piyasasının yönünün belirlediği ve ekstra durumlar olmadığı sürece tüm altcoin’lerin Bitcoin ile birlikte hareket ettiği bilinen bir gerçek.

13 Mart’ta 61.800 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kıran Bitcoin, daha sonra bir düşüş grafiği çizmeye başladı ve fiyat düzeltme hamleleri yaptı. Bu hamleler esnasında geçtiğimiz hafta 50.000 dolar bandında kadar gerileyen Bitcoin için 50.000 dolar önemli bir destek oldu ve fiyat bu psikolojik seviyenin altına düşmedi.

Analistlere göre Bitcoin, 55.000 dolarlık seviyenin üzerinde kaldığı sürece Nisan ayı bir ralli ayı olabilir. Buna ek olarak  tarihsel olarak Nisan aylarının büyük çoğunlukla yükselişte geçtiği ve dolayısıyla yine bir yükselişin beklendiği ifade ediliyor.

Cardano ve Binance Coin

Son iki aydır en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında Binance Coin (BNB) ve Cardano’nun (ADA) olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Cardano yaşadığı Mary güncellemesi ile piyasanın gündemine oturdu. Ancak henüz akıllı sözleşmeler kullanımda olmadığı için bazı isimler ADA’nın yaşadığı yükselişin spekülatif olduğunu düşünüyor.

Bunun yanında Cardano CEO’su Charles Hoskinson’ın yeni geliştirmeler ile ilgili zaman çizelgesini paylaşması ADA ile ilgili beklentilerin yeniden yukarıya dönmesini sağladı.

Öte yandan Binance Coin’in bu yıl spot ışıklarını üzerine çektiği ve gerçekten iyi performans sergilediği görülüyor. Binance Coin (BNB) son haftalarda 240 dolar ile 290 dolar bandında işlem görüyor ve bu seviye 350 dolarlık rekor ile karşılaştırıldığında düşük kalıyor.

Analistlere göre uzun süre devam eden yatay seyrin ardından kripto para biriminin aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılma yaşaması gerekiyor. Analistler bu kırılmanın yukarı yönlü olacağına inanıyor.

UniSwap ve Solana

Son olarak analistler Nisan ayında UniSwap (UNI) ve Solana’nın (SOL) takip edilmesi gerektiğini düşünüyor.  Uniswap, şu anda en fazla değerin içinde kilitlendiği önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısı olarak karşımıza çıkarken Solana, saniyede çok fazla işlem gerçekleştirebilen ve çok düşük işlem ücretleri sunan, ölçeklenebilir bir Blockchain altyapısı olarak nitelendiriliyor.

Analistlere göre iki proje de gelecek vaat eden projeler arasında yer alıyor ve bu sebeple Bitcoin’in artış yaşaması halinde takip edilmesi gereken projeler ve kripto para birimleri arasında yer alıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC, XRP, LINK ve BNB Fiyat Analizi – 28 Mart 2021

Sonraki Haber

Popüler Analist: Bitcoin’in (BTC) Yeni Bir Rekor Kırmaması İçin Hiçbir Neden Yok!

İlgili Haberler