Cardano (ADA) Fiyat Analizi – 28 Mart 2021

Mert Bahçe

Cardano (ADA) fiyatı geçtiğimiz günlerde önemli bir artış kaydetti. 1.25 doları gören ADA fiyatı yükseliş pozisyonunu koruyamadı ve hızlı bir şekilde geri çekildi. Ancak geri çekilmenin ardından ADA fiyatı toparlanma sürecine girdi. ADA piyasasında yükseliş ivmesi artıyor gibi görünüyor.

ADA Fiyatı Yükselişe Mi Hazırlanıyor?

Cardano (ADA) haberimizin hazırlandığı sırada 1.17 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 38 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle Cardano (ADA) en büyük beşinci kripto para birimi konumunda yer alıyor. ADA fiyatı Coinbase borsasında listelenmesinin ardından 1.49 dolara kadar tırmandı. Bunun devamınki geri çekilmeye rağmen ADA yükseliş trendini korumayı başardı.

Ancak Cardano fiyatı toparlanma sürecinde 1.31 dolar çevresindeki bir fiyat aralığını reddetti. ADA’nın ilk olarak 1.17 dolar olan destek noktasını dirence çevirmesi gerekiyor. Öte yandan olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde ADA fiyatı 1.17 dolar ve devam eden düşüşte 1.08 dolarlık destek seviyesinde tutunmaya çalışabilir. Bazı analistlere göre, bu fiyat aralığının geçtiğimiz dönemlerde birçok kez test edilmiş bir destek aralığı olduğu göz önüne alındığında, ADA fiyatının kısa vadede bu kanala girme olasılığı düşük gözüküyor.

Cardano (ADA) Teknik Göstergeleri

Cardano (ADA) teknik göstergeleri, piyasadaki mevcut yükseliş trendini doğruluyor. MACD çizgisi sinyal hattını geçerek piyasa ivmesinin yükseliş trendinde olduğunu gösterdi. RSI indikatörüne göre, aşırım alım bölgesinde işlem gören ADA yükseliş trendini koruyor. Bu bağlamda ADA piyasasında, alıcıların hakimiyeti sürüyor. Bazı analistlere göre, Cardano fiyatı önümüzdeki 48 saat içerisinde artış kaydedebilir. Buna göre 1.31 dolar seviyelerindeki bir fiyat aralığı muhtemel hedef olarak görülüyor. Bu gibi bir senaryonda yatırımcılar uzun pozisyonlarından yararlanabilir. Diğer bir taraftan trendin düşüş eğilimi göstermesi durumunda mevcut destek alanları, ADA’nın konumunu sürdürmesine yardımcı olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Yatırımcı Takip Edilmesi Gereken 5 Coin’i Açıkladı!

Sonraki Haber

BTC, XRP, LINK ve BNB Fiyat Analizi – 28 Mart 2021

İlgili Haberler