NFT ve Elon Musk Çılgınlığı Bir Arada: Elon Musk’ın Tek Tweeti, 1 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Metin Alaca

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemde kripto para sektörünün değişmez isimlerinden birisi haline geldi. Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin (DOGE) hakkında yaptığı açıklamalardan sonra ise NFT sektörüne hızlı bir giriş yaptığı görülüyor.

Elon Musk, Tweetini NFT Olarak Satıyor

Musk, rekor fiyata satılan NFT’ler sonrasında buna yine kendine has tarzı ile yaklaşarak, “NFT’ler hakkındaki şarkıyı NFT olarak sattığını” açıkladı. Musk’ın içerisinde Dogecoin’den ve SpaceX’ten esintiler olan bir videoyu Twitter üzerinden paylaşması ise yine inanılmaz bir ilgi yarattı.

Elon Musk’ın paylaştığı videoda özel olarak tekno müzik çalarken Dogecoin maskotu Shiba Inu cinsi köpeklerin hareket ettiği görülüyor. Musk, kısa süre önce SEC’e verdiği bildiride Tesla CEO’su unvanına ek olarak “Tekno Kral” unvanını da kullanmak istediğini vurgulamıştı. Müziğin tekno olarak seçilmesinin sebebi de Elon’un buna olan ilgisi şeklinde yorumlanıyor.

En Yüksek Teklifi Veren Türk Kökenli Sina Estavi Oldu

İlginç olan ise Elon Musk’ın NFT sektörüne yönelik esprili yaklaşımının kendisine yine milyonlarca dolar kazandırmış olması.  Daha önce milyonlarca dolarlık NFT alımları ile adından söz ettiren Sina Estavi, şu an için Elon’ın tweetine en yüksek teklifi veren kişi konumunda.  Türk kökenli Sina Estavi, Twitter CEO’sunun NFT‘sini de satın almıştı.

Valuables platformuna bakıldığında Elon Musk’ın bu tweetinin NFT halini satın almak isteyenler arasında en yüksek teklifin 1,121 milyon dolar yani 625 ETH ile Sina Estavi’ye ait olduğu görülüyor. Elon Musk henüz bu NFT’nin satışını onaylamasa da ünlü milyarderin niyetinin gerçekten NFT satmak olması durumunda Sina Estavi’nin bunu alabileceği düşünülüyor.

NFT Çılgınlığı Sürüyor

NFT’ler son dönemde hem koleksiyon ürünleri hem de sanatçıların eserlerini satabilecekleri bir pazar olarak ön plana çıkmakta. Ünlü dijital sanatçı Beeple’ın bir NFT’sinin 69,3 milyon dolara satılması ise sektörün ulaştığı çılgınlık boyutunu gözler önüne seriyor.

NFT’lerin elde ettiği bu başarı NFT odaklı projelerin de rekor kırmasını sağlıyor. Son dönemde rekor kıran NFT projeleri arasında Enjin Coin, Decentraland, Axie Infinity ve Sota Finance yer alıyor. Elon Musk’ın da adım attığı NFT sektörü, artık çok daha hızlı büyüyebilir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bingbon: Kopya İşlemler, Demo İşlemler ve Çok Daha Fazlasını Sunuyor!

Sonraki Haber

Max Keiser Yeni 2021 Bitcoin (BTC) Hedefini Paylaştı!

İlgili Haberler