NFT Piyasası Büyüyor: İşte 2027’deki Hedef Rakam!

İlayda Peker

Günümüzün yatırımcıları arasında non-fungible token (NFT) alanına artan ilgiyi yansıtan yeni araştırmalar, mevcut 3 milyar dolarlık pazar büyüklüğünün 2027’nin sonunda 13,6 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

NFT Pazarı Büyümeyi Sürdürecek Mi?

Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki beş yıl boyunca, küresel NFT büyümesine bağlı temel faktörler, ana akım influencer’ların, oyun topluluklarının artan katılımını ve dijital sanat eserlerine yönelik artan talebi etkilemeye devam edecek.

İlginçtir ki araştırma şirketi MarketsandMarkets, tedarik zinciri yönetimi, perakende ve modada artan kullanım durumları da dahil olmak üzere NFT pazarının patlamaya hazır büyümesine katkıda bulunacak birkaç başka faktörü öngörüyor.

Buna ek olarak NFT pazarının büyümesini daha da hızlandırmak için iyi konumlandırılmış diğer katalizörlerden bazılarının, sosyal medya devi Meta gibi mevcut pazar liderlerinin metaverse girişimleri ve NFT’lerin kişiselleştirilmesi olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca Kasım 2021’de, bölgede NFT ile ilgili yerel Google aramalarının artmasıyla Asya-Pasifik (APAC) yatırımcılarının artan ilgisi ortaya çıkmıştı. MarketsandMarkets de bu eğilime atıfta bulunuyor:

“APAC ülkeleri, yaratıcılara ve alıcılara ekosistemde eşit fırsatlar sağlamak için belirli pazarda sürekli gelişmelere ve pazar yeri açılışlarına doğru ilerliyor.”

NFT Pazarı Neden Büyüyor?

Hong Kong, Singapur ve Çin gibi ülkelerde NFT aramalarındaki artışa atfedilen kilit faktörlerden biri, kripto ticareti veya madenciliği için düzenleyici kabul eksikliği olarak görülüyor.

NFT pazaryerlerinin şu anda NFT ekosisteminin büyümesine en yüksek katkıyı sağlaması bekleniyor. OpenSea gibi mevcut oyuncular artık bu alana liderlik ederken, Coinbase ve Binance gibi kripto borsaları açık piyasada NFT alışverişi için benzer hizmetler sunmaya başladı.

Öte yandan aktif bir Dogecoin (DOGE) destekçisi olan Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Twitter profil resmini, Bored Apes Yacht Club (BAYC) tarafından yayınlanan çok sayıda popüler NFT’nin bir kolajıyla değiştirdi. Musk’ın profil resmindeki geçici değişiklik, BAYC’nin taban fiyatının 10 Ether (ETH) yükselmesine neden oldu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İçin Tehlike Çanları! Büyük Tehlike Ne?

Sonraki Haber

Dogecoin Kurucusundan Önemli DOGE Tavsiyesi

İlgili Haberler