Moda Devinden Büyük NFT Çekilişi!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre en iyi uluslararası moda markalarından olan Louis Vuitton, mobil uygulama oyunu Louis: The Game’e bağlı yeni, non-fungible ödüllerini yayınlıyor. Belirli sayıda ücretsiz oyun içi NFT toplayan oyuncular çekilişe katılmaya hak kazanacak.

Moda Devinden NFT Çekilişi

Yapılan açıklamalara göre çekiliş 8 Ağustos’a kadar devam edecek ve oyuncular birden fazla platformda kullanılabilir olacak on yeni Vivienne NFT’den birini kazanma şansına sahip olacak.

Louis Vuitton oyunu Ağustos 2021’de piyasaya sürüldü. Oyun, içinde Louis Vuitton hakkında bilgi veren kartpostallar toplayan Vivienne adlı bir avatarın etrafında dönüyor. NFT ödüllerinin yanı sıra marka, oyun yükseltmesinin bir parçası olarak yeni görevler de ekledi.

Öte yandan Beeple’ın girişimi Wenew Labs, NFT’ler üzerinde işbirliği yaptı ve tokenler Louis Vuitton Ethereum cüzdanından basıldı. Bilmeyenler için Beeple en çok satan dijital sanatçı ve şimdiye kadarki en pahalı NFT’yi Mart 2021’de 69 milyon dolara sattı.

Metaverse’de Moda Merkezde

Louis Vuitton’un NFT’ye girmesi, birkaç lüks ve moda markasının bu teknolojilerden halihazırda nasıl yararlandığı düşünüldüğünde aslında şaşırtıcı değil. LV gibi, Burberry de çevrimiçi çok oyunculu oyunu Blankos Block Party için bir NFT karakteri yayınladı.

Sharky B adlı karakter, Burberry TB monokrom ile süslendi ve geçen Ağustos ayında piyasaya sürüldü. Burberry’nin Pazarlama Direktörü Rob Manley, “Deneyler yoluyla sınırları zorlamak Burberry’de yaptığımız işin merkezinde yer alıyor ve sürekli olarak topluluklarımızla sevdikleri alanlarda bağlantı kurmaya çalışıyoruz” dedi.

NFT’ler ve diğer Web3 teknolojileri ile bu markalar daha genç bir kitleyi çekmeyi amaçlıyor. Geçen ay metaverse moda haftası Decentraland‘da yapıldı. Forever21, Dolce & Gabbana ve Gucci gibi çeşitli markaları içeriyordu.

Bu kavramların potansiyeli olmasına rağmen, hype’ları mevcut toplum çıkarını aşıyor gibi görünüyor. Piper Sandler tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, ABD’de ankete katılan 7.100 gencin sadece yarısının Metaverse ile ilgilendiğini ortaya koydu. Ayrıca, %26’sı Metaverse’e erişmek için gereken bir VR kulaklığına sahiptir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Altcoinler Ralliye Hazır! Tanınmış Kripto Kahini Konuştu!

Sonraki Haber

BNB Yakımları İle İlgili Binance’den Açıklama Geldi!

İlgili Haberler