Bir Dev Firma Daha Metaverse’e Adım Atıyor

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre Amerikan çok uluslu nakliye şirketi olan United Parcel Service (UPS), metaverse‘e girmeyi planlıyor. Non-fungible token (NFT) ticari marka avukatı olan Mike Kondoudis, bu haberi bugün erken saatlerde bir tweet ile açıkladı. Ona göre firma, United Parcel Service, The UPS Store, UPS ve UPS Logosunu tescil ettirmek için yeni patent başvuruları yaptı.

UPS de Metaverse’e Adım Atıyor

Yapılan açıklamalara göre UPS, başvuruları 5 Nisan’da ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) sundu. Başvurular, çok sayıda dijital ve NFT mal ve hizmetini kapsıyor.

Öte yandan UPS, özellikle NFT‘ler ve kripto koleksiyonları, NFT destekli multimedya, sanal perakende nakliye ve teslimat, sanal giysiler, paketler, araçlar, uçaklar ve spor koleksiyonları, dijital ürünler ve NFT destekli medya için pazar yerleri ve çeşitli özelliklere sahip perakende mağazaları sunmayı amaçlıyor.

UPS’in metaverse ürünleri ve hizmetleri için patent başvurusu yapma kararı hakkında yorum yapan Kondoudis, şunları söyledi:

UPS, küresel bir nakliye ve teslimat markasıdır ve ticari markalarına verilen değer önemlidir. Bu başvurular, UPS markasını metaverse girerken korumak için bir sonraki mantıklı adımdır.

İlk Hamle Avantajı

Kondoudis’e göre 5 Nisan’daki patent başvuruları, UPS’in metaverse’ün potansiyeline inandığı anlamına geliyor. Kondoudis, UPS’in metaverse’de lider bir oyuncu olacağı beklentisiyle ticari markalarını sanal ekonomiye hazırladığını da sözlerine ekledi.

Kondoulis ayrıca UPS’in patent başvurularının nakliye, lojistik ve paket teslimat endüstrisinden benzer bir başvuru dalgasını tetikleyebileceğini kaydetti.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda ise Kondoudis, “Markalar Metaverse’de koruma ihtiyacını takdir etmeye başladıkça, nakliye, lojistik ve paket teslimatı sektöründeki NFT ve sanal ürün ve hizmetler için ticari marka başvurularının sayısının önümüzdeki 12 ayda artmasını bekliyoruz.” sözlerini kullandı.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Meta, Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor Mu?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Düşüşünü Tamamladı Mı?

İlgili Haberler