MKR, Bitcoin’i Geride Bırakan Yüzde 75 Artışı ile Dikkat Çekti

Bitcoin Haber

Bu yıl Maker (MKR) kripto para birimi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 75,45’lik bir artışla Bitcoin‘den daha iyi performans gösterdi. Balinaların MKR’ye olan artan ilgisi, bu performansın arkasında büyük bir etken olabilir. MKR alımlarını sürdüren balinalar, kripto paranın değerindeki artışın devam edeceğine olan inançlarını göstermiş olabilir.

On-chain veri sağlayıcı Spot On Chain’e göre, bir balina 14 Eylül’de 12,1 milyon dolar değerinde MKR alımı gerçekleştirdi. Bu balina, şu anda en yüksek 9. MKR sahibi ve toplamda 16.205 MKR’den oluşan bir cüzdana sahip.

MKR’nin fiyatı son 24 saatte yüzde 5,01 artarken, 1.215 dolar seviyesinden işlem görmeye devam etti. Bu artış, balinaların cüzdanlarını takip eden yatırımcılar tarafından “dip alım” fırsatı olarak değerlendirildi.

MKR/USD’ye ait 4 saatlik grafik, token’ın piyasa yapısının büyük ölçüde yükselişte olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, mevcut fiyat seviyesi, MKR’yi yukarıya taşımak için iyi bir seviye olmayabilir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70’in üzerine çıktığı için, MKR’nin aşırı satın alındığı ve fiyatının geri çekilebileceği düşünülüyor.

MKR’nin Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaması (MACD) değeri 4 saatlik grafikte 6,21 olarak görülüyor. Bu, RSI’nın güçlü satın alma baskısını destekliyor. Ancak, token’ın önemli bir düşüş hareketinden önce 1.300 dolara doğru ilerlemesi beklenmiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum’da Fiyat Belirsizliği: Piyasa Beklentileri ve Analizler

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Stablecoin Likiditesi Azalıyor: Analist Uyarıyor

İlgili Haberler