Milyarderden Önemli Bitcoin Açıklaması: BTC Yukarıya Doğru İlerleyecek!

İlayda Peker

Yüksek profilli Amerikalı bir yatırımcı olan ve yakın zaman Bitcoin yatırımı yapmaya başladığını açıklayan Paul Tudor Jones, 3 Kasım’da Yahoo Finance’tan Julia La Roche ile bir röportaj gerçekleştirdi. Jones röportaj esnasında Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in Piyasa Değeri

Paul Tudor Jones, Bitcoin’in bundan sonra yükselişinin devam edeceğini düşündüğünü ve piyasa değerinin şu an için çok düşük olduğunu ifade etti. Bitcoin konusunda bir uzman olmadığını ifade eden Jones, 500 milyar dolarlık piyasa değerinin, 90 trilyon dolarlık bir öz sermaye alanında ve çok büyük geleneksel para piyasasında yanlış olduğunu ile getiriyor.

Öte yandan Jones, kripto piyasasının kendisine 1990’ların sonundaki internet hisselerini hatırlattığını ve değerli metallerin yolunu izleyebileceğini varsaydığını ifade ediyor. Jones Bitcoin’i yeni altın olarak görürken, “işlemsel” altcoin’lerin bakır gibi endüstriyel metaller olarak görülebileceğini dile getiriyor.

Jones bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Dünyada Bitcoin’in Ethereum’un ya da Tether’in nerede olduğunu bilmediğini ifade etti. Ancak Jones, Bitocin’in altın gibi düşünülebileceğini ve bu durumda da Ethereum (ETH) ya da Tether (USDT) gibi işlevsel kriptoların da gümüş ya da bakır gibi işlem görebileceğini belirtti.

Bitcoin’in Güçlü Duruşu

Tüm zamanların en büyük makro yatırımcılarından biri olan Jones, bundan on yıllar sonra ne olacağını tahmin etmenin imkansız olduğunu, ancak güçlü markası nedeniyle Bitcoin’de tekrar pozisyon almaya istekli olacağını ifade ediyor ve “Bildiğim şey, önümüzdeki 10 veya 20 yılın nasıl olacağını bilmenin bugün mümkün olmadığı. Ve yine bir pozisyon almak zorunda kalırsam, marka adı olarak Bitcoin’i tercih edeceğimi biliyorum.” sözlerini kullanıyor.

Mayıs ayında Jones, 5,8 milyar dolarlık net değerinin “neredeyse” yüzde ikisini, aşırı para basımına karşı bir önlem olarak Bitcoin’e yatırdığını açıkladı. Ayrıca Jones’a göre, mevcut borsa rallisi negatif faiz oranları nedeniyle dotcom balonuna benzemiyor.

Bitcoin Yeni Google Olacak

Jones, 22 Ekim’de yaptığı bir açıklamada ise kripto paranın hâlâ ilk zamanlarında olduğunu söyleyerek yükseliş hissiyatını ikiye katladı ve Bitcoin’i Google veya Apple’ın ilk günleri ile karşılaştırdı. Jones konuyla ilgili olarak, “Bitcoin’i o zaman olduğundan daha çok seviyorum. Bence Bitcoin’in ilk zamanlarındayız ve daha önümüzde uzun bir yol var.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Fiyatı: XRP’de Kısa Vadeli Hedefler Belli Oldu!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Balinalarının Kimlere Satış Yaptığı Belli Oldu!

İlgili Haberler