Finans Dünyasının Önemli İsimleri BTC Alıyor!

Finans Dünyasının Önemli İsimleri BTC Alıyor!

Son zamanlarda Bitcoin’in yükseliş trendi durmuş olsa da finans dünyasında öne çıkan isimler kripto paraları araştırmaya ve yatırım yapmaya devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu Hedgeye Risk Yönetimi Genel Müdürü ve Ortağı Darius Dale olarak karşımıza çıkıyor.

Analist geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “İlk kez Bitcoin satın aldığını” açıkladı. Dale, Morgan Creek Digital’te Anthony Pompliano ve topluluktaki diğer kişilere bu işlemi düzgün bir şekilde yapması amacıyla gerekli kaynakları sağladıkları için teşekkür ettiğini de ekledi.

Bu Yatırımların Önemi

Dale, ilk kez BTC yatırımı yaptığını açıklayan son isim oldu. Popüler bir yorumcu ve girişimci olan Brandon Quittem, son zamanlarda kripto para ekosistemine adım atan önemli finans isimlerini şu şekilde sıraladı: Paul Tudor Jones, Dan Tapiero, Chamath Palihapitiya, Raoul Pal, Tim Draper, Peter Theil ve Naval Ravikant.

Bu isimlerin Bitcoin yatırımı yapmasının önemini özellikle Paul Tudor Jones ile görmüştük. Jones’un yatırımı piyasada oldukça büyük bir etki yaratmıştı. Jones Bitcoin’i “yarıştak en hızlı at” olarak nitelendirmişti.

Öte yandan Bitwise Asset Management tarafından yapılan bir analize göre Jones’un kriptoya girmesi, kurumların BTC’ye sahip olması gerektiğini ve Bitcoin (BTC) satın almadaki kariyer riskinin düşük olduğunu doğruladı

Boğa Sinyalleri Mi?

Dale neden Bitcoin’i ilk kez satın aldığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Ancak birçok üst düzey yatırımcı ve analist, kripto para birimine sahip olmanın daha önce hiç bu kadar net olmadığı konusunda hemfikir.

Bloomberg kıdemli emtia analisti Mike McGlone’un Haziran başında yayınladığı bir rapora göre bu durum Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasının yolunu açacak. McGlone, BTC’nin 10.000 doların üzerine çıkmaması için “bir şeylerin gerçekten ters gitmesi gerektiğini” ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.