Milyarder Yatırımcıdan Solana’ya (SOL) Övgü!

İlayda Peker

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya yaptığı son açıklamalarda, Solana’nın (SOL),  dev ödeme şirketlerinin finansal üstünlüğüne meydan okuyan bir piyasa devriminde büyük rol oynayacağını düşündüğünü dile getirdi.

Solana ve Piyasa Devrimi

All-In Podcast’teki yeni röportajda Palihapitiya, ödeme sektöründe son 90 gün içinde faaliyette bir artış olduğunu söyledi. Palihapitiya konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Visa ve Mastercard bence fiyatları, özellikle de enflasyonist bir ana doğru yükselten, o anın tam bilgisinden ve duyarlılığından yoksun olan bir düopol olarak yapabilecekleri en aptalca şeyi yapıyorlar.” sözlerini kullandı.

Palihapitiya, fiyatları yükseltme kararının finansal devrim için yeni bir kapı açtığını da ifade ediyor. Ayrıca popüler isim Ethereum rakibi olarak tanımlanan Solana’yı da yaklaşan devrimin bir parçası olarak gördüğünü ifade ediyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Palihapitiya, “Bu hafta, Solana Payde perdesinin arkasını birazcık görebildim ve bu gerçekten heyecan verici. Yani bence hepsi muhteşem ve böylece ödeme sistemleri değişebilir.” sözlerini kullandı.

Solana Pay

Solana Pay, Şubat ayında başlatılan merkezi olmayan bir eşler arası ödeme protokolü olarak tanımlanabilir. Palihapitiya da bu noktadaki açıklamalarında, “Solana Pay’in arkasındaki temel önerme, ödemenin ve altında yatan teknolojinin gerekli bir hizmet aracı olmaktan, tüccar ve tüketici arasında gerçek eşler arası iletişim kanalına dönüşmesidir.” ifadelerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Solana piyasanın popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor ve SOL yazının kaleme alındığı an itibari ile 102 dolar bandında işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

LUNA’nın Büyük Performansı Bu Sebeple Gerçekleşti

Sonraki Haber

IMF, Kripto Para Açıklaması! Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Tahminler!

İlgili Haberler