Milyarder Yatırımcı Ray Dalio Bitcoin ve Diğer Kriptoları Yine Eleştirdi!

Bitcoin Haber

Bridgewater Associates’in kurucusu ve eş yatırım müdürü olan efsanevi milyarder hedge fon yöneticisi, yakın zamanda Bitcoin ($BTC) ve diğer kripto para birimlerini “hiçbir şeyi taklit etmedikleri” ve “etkili bir servet deposu olmadıkları” için eleştirdi.

“Etkili Bir Servet Deposu Değiller”

We Study Billionaires ile yaptığı bir röportaj sırasında, tahmini net değeri 19 milyar doların üzerinde olan efsanevi yatırımcı, blok zinciri teknolojisi “mükemmel” olsa da, “onu dijital bir para biriminden ayırmanın çok önemli olduğunu” söyledi.

Onun sözlerine göre, kripto para sektöründe çeşitli hevesler olmuştur, ancak içindeki dijital varlıklar “hiçbir şeyi kopyalamaz” ve “etkili bir servet deposu değildir.”

Röportaj sırasında Dalio, kripto para sektörünün, bu yazının yazıldığı sırada 1 trilyon doların biraz üzerinde olan nispeten küçük piyasa değeri göz önüne alındığında orantısız miktarda ilgi gördüğü yorumunda bulundu. Bunu Microsoft’un şu anda 1,8 trilyon dolar olan piyasa değerine benzetti.

Bağlam açısından, piyasa değerine göre en büyük şirket, bu yazının yazıldığı sırada hisse başına yaklaşık 146 dolardan işlem gördüğü için 2,3 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Apple’dır. Onu 1.86 trilyon dolarlık pazar payıyla Suud Arabistan’ın petrol devi Saudi Aramco takip ediyor.

Enflasyon Koruması

Dalio röportajda ayrıca “çok fazla borç yarattığımız” bir ortamda olduğumuzu ve insanların “alternatif zenginlik depoları aramak” istediğini söyledi. Bununla birlikte, dijital para birimlerinin “hiçbir şeyi taklit etmediğine” ve bir enflasyon koruması olmadığına inanıyor.

Ayrıca milyarder yatırımcı, diğer insanlar blok zincirindeki işlemlere erişebildiği için kripto para birimlerinin hiçbir gizlilik avantajı sunmadığını söyledi. Efsanevi hedge fonu yöneticisi, zaman içinde daha iyi kripto para birimlerinin piyasaya sürüleceğine inanmasına rağmen, gelecekte ne olabileceğine dair belirsizlik nedeniyle “küçük bir miktar” kripto paraya sahip olduğunu kabul etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Spotify Token Özellikli Müzik Çalma Listelerini Test Ediyor

Sonraki Haber

Binance.US Shiba Inu (SHIB) için Tam Destek Başlattı!

İlgili Haberler