Bitcoin ve S&P 500 Yollarını Ayırdı Mı? BTC İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür kriptoyu çevreleyen yükseliş hissiyatının başını çekiyordu. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca gerçekleştirdiği pozitif ralli nedeniyle S&P 500 ile korelasyonu azaldı. Dahası, Bitcoin’in nasıl bir enflasyon koruması olarak hareket edebileceği hakkında her zaman konuşulmuştur. BTC S&P 500’den ayrıştıkça bu argüman daha fazla itibar kazandı.

Bitcoin ve S&P 500

BTC’nin fiyatları yükseldikçe, kral madalyonun genel hissiyatı da iyileşti.

Santiment tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin için ağırlıklı duyarlılığın arttığı gözlemlendi. Bu, kripto topluluğundan insanların Bitcoin hakkında söyleyecekleri olumsuz şeylerden daha fazla olumlu şeyler olduğu anlamına geliyordu.

Olumlu duygular nedeniyle, ağın günlük aktif adreslerindeki artışla vurgulandığı gibi, Bitcoin’in genel ağ etkinliği arttı. Bununla birlikte, BTC’nin hızı da yükseldi ve bu da faaliyette bir artışa işaret etti.

Artan sadece işlem sayısı değildi. Her bir işlemin ortalama büyüklüğü ve madenciler tarafından toplanan ücret de arttı. Bu artan madenci geliri satış baskısını azalttı.

Bitcoin İçin Gidişat Değişebilir

Ancak, Bitcoin‘in satış baskısı gelecekte artabilir. Kayıp adresler azalmaya devam ettikçe, BTC satma teşviki de arttı. Bu, yatırımcı duyarlılığının düşmesinin bir nedeni olabilir. Ayrıca, Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, BTC’ye karşı alınan kısa pozisyonların sayısı arttı.

BTC için bir başka endişe kaynağı da döviz rezervlerindeki artış olabilir. CryptoQuant’ın verilerine göre, Borsa Rezervleri geçen hafta %0,67 oranında arttı. Yüksek bir borsa rezervi daha fazla satış baskısına yol açabilir.

Genel olarak, BTC S&P’den ayrışmış olsa da, basın zamanı rallisini tersine çevirebilecek bazı faktörler vardı. Bitcoin’in S&P 500’den daha iyi performans gösterip göstermeyeceğini sadece zaman gösterecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“ABD Kripto Düzenlemesi ‘Kapalı Kapılar Ardında’ Gerçekleşiyor”

Sonraki Haber

Ethereum Yeni Ralli İşaretleri Gösteriyor, Ancak Bu Direnç Anahtar Olabilir

İlgili Haberler