Milyarder İsimler Bitcoin’den Vazgeçmiyor: BTC Artık Twitter Biyografilerinde

İlayda Peker

Dünyanın önemli zenginleri kripto para birimleri konusunda Elon Musk’ın yolundan gidiyor gibi görünüyor. Grupo Salinas’ın başkanı ve Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, sosyal medyada Bitcoin’i kullanıyor.

Bitcoin Etkisi

Ocak ayı itibarıyla tahmini net değeri 13 milyar dolardan fazla olan milyarder, hafta sonu Twitter biyografisini Bitcoin (BTC) etiketini içerecek şekilde değiştirdi. Crypto Twitter kullanıcıları ve Salinas’ın 840.000’den fazla takipçisi, Cumartesi günü kripto varlığının fiyatının 23 gün içinde ilk kez 40.000 doların üzerine çıktığı sıradaki değişikliği fark ettiklerini dile getirdiler.

“En İyi Yatırımım: Bitcoin”

Aralık ayında Cointelegraph’a konuşan Salinas, Bitcoin’i 2013’te 200 dolardan satın aldığını, daha sonra fiyat 17.000 dolara ulaştığında 2017 boğa koşusu sırasında satış yaptığını açıkladı. Kripto varlığını “şimdiye kadarki en iyi yatırımı” olarak nitelendirdi.

Öte yandan Kasım ayında Salinas, likit portföyünün %10’unun BTC‘ye, geri kalanının ise değerli metal madencilerine yatırıldığını söyledi. 65 yaşındaki milyarder, Bitcoin fiyatı Aralık ve Ocak aylarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeden önce alım yaptı ve yatırımını iki katından fazla artırdı.

Elon Musk ve Kriptolar

Salinas, son zamanlarda kripto para kazanmak için sosyal medyayı kullanan tek milyarder değil. Örneğin; SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) ile ilgili sıklıkla açıklamalar yapıyor ve her açılmanın ardından fiyatta ciddi etkisi oluyor. Hem reddit hem TWitter kullanıcılarının etkisiyle DOGE’un fiyatı son 30 günde neredeyse %600 arttı.

Bununla birlikte Elon Musk da geçtiğimiz günlerde Twitter biyografisine sadece “Bitcoin” yazmış ve ünlü CEO’nun bu hamlesi ile BTC dakikalar içinde 6.000 dolarlık artış yaşamıştı.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri Sorun Olmaya Devam Ediyor

Sonraki Haber

Ethereum Vadeli İşlemleri ETH Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler