Elon Musk’ın Dogecoin Hamlesi Hem Eleştirildi Hem Övüldü!

İlayda Peker

Dünyanın en zengin insanı olan ve aynı zamanda Tesla CEO’su olarak görev yapan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in artış yaşamasını sağlamıştı. Musk, bugünkü açıklamaları ile de Dogecoin’in yükselmesine katkıda bulundu. Ancak bu açıklamalar iyi yorumların yanında kötü yorumlar da aldı.

Musk’tan Dogecoin Tweet’i

Musk bugün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla önce ateş resmi paylaştı ve ardından bu resme “Doge” yorumunu yaptı.

Daha sonra yaptığı açıklamalarda, “Dogecoin insanların para birimi.” sözlerini kullanan Musk son olarak da “Yüksekler yok, düşükler yok, sadece Doge” şeklinde bir paylaşım yaptı. Musk’ın bu açıklamalarının ardından Dogecoin ciddi bir yükseliş ivmesi çizmeye başladı.

Musk ve DOGE

Aslında bu Dogecoin açıklamaları, Musk’un DOGE ile ilgili ilk açıklamaları değil. Elon Musk geçtiğimiz zamanlarda da Dogecoin ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Örneğin; bir paylaşımında DOGE’nin favori kripto para birimi olduğunu dile getiren Tesla CEO’su, 1 Nisan’da da Dogecoin CEO’su ilan edilmişti.

Dogecoin fiyatı o dönemlerde de Musk’ın açıklamaları ile yükseliş geçmişi. Ancak DOGE’nin en hızlı yükselişini WallStreetBets hareketi başlattı ve geçtiğimiz günlerde Dogecoin fiyatı %1000 yükseliş yaşadı. Bu yükseliş hareketi DOGE’nin piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasına girmesini sağladı.

Musk’a Gelen Eleştiriler

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların ardından büyük eleştiriler gelmeye başladı. Bazı kullanıcılar Musk’ı coin shillemekle suçlarken piyasanın popüler isimlerinden Michael Van de Poppe, “Hey kardeşim artık spam göndermeyi bırakabilir misin?” sözlerini kullandı.

Bununla birlike Musk’ın tweet’i ile DOGE alan ve yükselişte satan yatırımcılar CEO’nun bu hamlesinden hiç şikayetçi değiller. Çünkü bu şekilde çok büyük kazançlar elde ettiklerini dile getirirler.Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı ile Birlikte ETH İşlem Ücretleri de Rekor Kırıyor

Sonraki Haber

2018’de Düşüş Seviyelerini Tahmin Eden Analistten Altcoin Açıklaması!

İlgili Haberler