Milyarder İsim Mark Cuban’a Göre Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

Mert Bahçe

Milyarder girişimci ve başarılı iş insanı Mark Cuban, gelecekte Ethereum’un lider kripto para birimi Bitcoin’i geri bırakacağını açıkladı. Bu senaryonun ETH 2.0 ağ güncellemesi ile gerçekleşeceğini aktaran Cuban, ETH’ye olan güvenini dile getirdi. Milyarder isim, Bitcoin’den fazla Ethereum’a sahip olduğunu aktardı. Ek olarak, en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), haberimizin hazırlandığı sırada 2.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Milyarder İsim Ethereum’un Nasıl Bitcoin’i Geçeceğini Açıkladı

Mark Cuban, Ethereum’un kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’i geçeceğine inandığını belirtti. Cuban’a göre Ethereum bugün olmasa da gelecekte kesinlikle Bitcoin’i geçecek. Bununla birlikte yatırım portföyünde daha fazla Ethereum tuttuğunu açıklayan ünlü isim, diğer kripto para birimlerinin nasıl bir yol izleyeceği hakkında şüpheli düşünceler aktardı. Bunun yerine, ERC-20 standartında geliştirilen DeFi projelerine hayran kaldığını açıkladı.

Ayrıca Cuban, Ethereum 2.0’ın ardından geliştiricilerin Ethereum Blockchain’ini tercih etme oranlarının artacağına inanıyor. Cuban’a göre; bu adımla birlikte Ethereum, Bitcoin’i geride bırakmak adına önemli bir adım atmış olacak. Cuban konu hakkında görüşlerini aktardı: “Ethereum Blockchain’i üzerindeki akıllı sözleşme ve uzantılarının Bitcoin’i gölgede bırakacağını düşünüyorum. Bitcoin, mevcut durumda bir değer deposu olarak gelişti. Bu bağlamda Bitcoin’i başka herhangi bir işlem için kullanmak oldukça zor. Bitcoin Blockchain’i üzerinde yaptığınız işlemler Ethereum’a göre oldukça zorlaştı.”

Mark Cuban’dan ETH 2.0 Güncellemesi Yorumu

Milyarder isim, 2022 yılında ETH 2.0 lansmanı için oldukça heyecanlı. Mark Cuban, ETH 2.0’ın birçok yeniliğe ve kolaylığa yol açacağına inanıyor. Cuban’a göre, bu güncelleme gerçekleştiğinde kripto tutkunları Ethereum’u bir değer deposu olarak kullanmaktan büyük memnuniyet duyacak. Bununla birlikte başarılı iş adamı Cuban, Ethereum ve Bitcoin dışında Non-fubgible token’lar ile yakından ilgilendiğini kaydetti.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Firmaların Bitcoin (BTC) Adımları Büyüyor

Sonraki Haber

Kraken CEO’su Açıkladı: Kraken 2022 Yılında Halka Açılıyor

İlgili Haberler