Milyarder İsim Bitcoin’i Kendini Kanıtlamış Varlık Olarak Tanımladı

Mert Bahçe

Milyader yatırımcı Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin ve kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Başarılı iş insanı Dalio, Bitcoin’in yatırım portföylerindeki yerini kanıtladığına inanıyor.

Ray Dalio Bitcoin Panelinde Görüşlerini Aktardı

Texas A&M Bitcoin panelinde konuşan başarılı iş insanı lider kripto para birimi özelinde şu yorumda bulundu: “Bitcoin’in kendini ispat ettiğine inanıyorum. Ayrıca bu tür varlıkların çeşitlendirilmesini destekliyorum.”

Geçtiğimiz dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin hakkında belirsiz ifadeler kaydeden Ray Dalio, BTC’ye olan inancının bazı sebeplere dayandığını aktardı. Lider kripto para biriminin kusursuz bir programlamaya sahip olması ve benimsenme oranlarının artması milyarder iş adamını etkileyen önemli faktörler olarak kaydedildi.

Bununla birlikte milyarder isim Bitcoin’in kendini birçok yönden kanıtladığını şu sözlerle aktardı: “Öz değeri ve sınırlı arzı olan bir varlık için çok uygun bir zamandayız. Bu altın için geçerli ancak Bitcoin de bunları birçok yönden kanıtladı.”

Bitcoin konulu panelde Dalio’nun yanı sıra; deneyimli yatırımcı Tim Draper, Bitcoin piyasa değerinin 100 trilyon dolara ulaşacağını öne süren Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Dallas Federal Rezerv Bankası üst düzey yetkilisi Rob Kaplan ve milyarder yönetici Bill Miller gibi yüksek profilli konuşmacılar da yer aldı.

Bitcoin Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz gün %15 değer kaybetmişti. Ancak toparlanma evresine giren Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 55.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Öte yandan lider kripto para 2017 yılının Aralık ayında 19.000 dolar seviyelerine kadar tırmanmış ancak bir sonraki yıl 3.000 dolara kadar gerilemişti. BTC uzun vadede yükseliş trendini korusa da kısa vadede bir geri çekilme yaşayabilir. Bu da bazı uzmanlarca, BTC fiyatının daha yüksek seviyelere çıkmadan önce düzeltme evresi olarak yorumlanıyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist: Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Henüz Bitmedi!

Sonraki Haber

Dogecoin Gününde DOGE’ye Bir Çikolatadan Destek Geldi

İlgili Haberler