Bitcoin Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor: BTC Neden Düştü?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün yalnızca birkaç saat içerisinde %15 değer kaybederek 51.000 dolar seviyelerine geri çekildi. BTC, haberimizin hazırlandığı sırada toparlanma aşamasındayken 56.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bununla birlikte Bitcoin’in ani düşüşünü tetiklediği düşünülen bir tweet gündem yarattı.

Gündem Yaratan O Tweet

Kripto haberleri ile ilgili bilgi akışı sağlayan FXHedge, inanılmaz bir iddia ortaya attı. FXHedge’in gündem yaratan tweet’ine göre, ABD Hazine Bakanlığı birkaç finans kurumunu kripto paralar aracılığı ile kara para aklama suçundan inceleme altına aldı. FXHedge iddiasında belirli bir kaynak belirtmezken kripto dünyası bu haberle sarsıldı.

Bitcoin fiyatı bu haberin akabinde yalnızca birkaç saat içerisinde 51.000 dolara kadar düştü. Bununla birlikte piyasanın panik havasına bürünmesi de düşüşe katkıda bulundu. Bitcoin karşıtı söylemleriyle tanınan Peter Schiff, bu anlarda sahneye çıktı. Schiff Coinbase IPO ile ilişkilendirdiği yorumunda şunları kaydetti: “Coinbase’in halka arzı Bitcoin için dönüm noktası olmaktan ziyade çöküşün başlangıcı olabilir.”

Bitcoin Beklenmedik Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bu geri çekilmesi geçtiğimiz şubat ayından bu yana gördüğü en sert düşüş oldu. Bitcoin, TSİ sabaha karşı 51.000 dolara kadar geriledi ancak korkulan olmadı. BTC, an itibarıyla 56.000 doların üzerinde işlem görürken hızlı bir toparlanma yaşıyor. Boğaların lider kripto parayı tekrar 60.000 doların üzerine taşıyabilmesi için öncelikli olarak 57.245 dolarlık önemli seviyeyi aşmaları gerekebilir. Bazı uzmanlar, büyük kurumların Bitcoin’i bu seviyelerden almakla ilgilenebileceğini aktardı. Bu durum BTC’nin toparlanmasına önemli katkı sağlayabilir.

Öte yandan devam eden bir satış baskısında 51.240 dolarlık destek seviyesi büyük önem arz ediyor. BTC fiyatı bu seviyede tutunamazsa 47.000 dolara kadar süren düşüşler görebilir.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Önemli İsim Merkez Bankası Dijital Para Birimleri ve Ekonomi Hakkında Konuştu

Sonraki Haber
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Teknik Analizi – 18.04.2021

İlgili Haberler