Mike Tyson’dan Dikkat Çeken Solana (SOL) Paylaşımı

İlayda Peker

Eski ağır sıklet şampiyonu boksör Mike Tyson geçtiğimiz günlerde önde gelen “Ethereum katillerinden” biri olarak görülen Solana‘ya “all in” yatırım yapmak hakkında bir paylaşımda bulundu. Yani Tyson tüm yatırımını SOL’a yapabileceğini ima etti.

Ne Var Ne Yoksa Solana’ya

Efsanevi boksör yaptığı paylaşımda Solana blockchain’i üzerinden piyasaya sürülen Catalina Whale NFT’sini de ekledi.

Tyson ayrıca bazı isimlerin şüpheci bir yaklaşık sergiledikleri ERC-20 token’ı olan Dream’i (DREAM) tanıtmaya başladı. Tyson, token’ın alanda “devrim yaratabileceğini” ve topluluğun zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olabileceğini iddia etti.

Buna ek olarak Iron Mike da Eylül ayında yaptığı bir paylaşım ile Ethereum’u mu yoksa Solana’yı mı tercih etmesi gerektiğine karar veremediğini dle getirdi. Ayrıca Iron Mike Haziran ayında da yine Twitter paylaşımı ile Bitcoin ve Ethereum hakkında da aynı soruyu takipçilerine sordu.

Öte yandan Temmuz ayında boksör, yaratıcı ajans 1ofone ile ekip kurduktan sonra ilk NFT serisini duyurdu. Koleksiyonun lansmanı Ağustos ayında gerçekleşti.

Solana Mı, Ethereum Mu?

İki zincir arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Hem JPMorgan hem de Bank of America kısa süre önce Solana’nın, Ethereum’un piyasaya payını almaya devam edeceğini düşündüklerini dile getirdi.

Yine de Solana, son birkaç ay içinde ağın genel kullanıma hazır olmayabileceğini gösteren çok sayıda teknik aksaklıkla karşı karşıya kaldı. Bu noktada ekip her türlü sorun ile ilgilendiklerini dile getiriyorlar ve her şeye rağmen SOL destekçilerinin artmaya devam ettikleri görülüyor.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Metaverse Oyun Platformu Space Falcon, Peech Capital İle Stratejik Ortaklığını Duyurdu

Sonraki Haber

Bu 3 Altcoin Birimi Parabolik Harekete Başlayabilir!

İlgili Haberler