Mike Novogratz’ın Firması, BitGo’yu Satın Alıyor!

İlayda Peker

Mike Novogratz tarafından kurulan kripto para ve blok zinciri odaklı bir finansal hizmetler ve yatırım yöneticisi firması olan Galaxy Digital, kurumsal kripto saklama hizmeti ve cüzdan operatörü BitGo’yu satın almaya hazırlanıyor.

BitGo Satın Alınıyor

Çarşamba günü yapılan bir duyuruya göre, Galaxy Digital Holdings anlaşmayı sağlamak için 1,2 milyar dolar hisse ve nakit ödeyecek. Satın alma şartlarına göre BitGo hissedarları, 265 milyon dolar nakit paraya ek olarak Galaxy Digital’in yeni ihraç edilen hisselerinden 33.8 milyon alacak.

Satın alma ödemesinin nakit kısmını finanse etmek için Galaxy digital, bilançosunu kullanacak ve meblağın büyük bir kısmını anlaşmanın kapanışından 12 ay sonrasına kadar kapatılmasını erteleyecek. Yapılan açıklamalara göre şu anda bu yılın dördüncü çeyreğinin sonunda kapanması bekleniyor. Anlaşmanın kapanışında Galaxy Digital net dijital varlıklar karşılığında BitGo’nun hissedarlarına artımlı hisseler çıkaracak.

Yapılan açıklamalara göre BitGo’nun hissedarları, tahmini olarak yeni şirketin ortaklaşa %10’una sahip olacak ve Galaxy Digital mevcut BitGo çalışanlarının ve yönetim ekibinin çoğunu elinde tutmayı planlıyor.

BitGo’nun Varlıkları

BitGo’nun şu anda denetiminde olan 40 milyar dolardan fazla varlığı var ve 400’den fazla kurumsal müşteriye ek olarak 150’den fazla borsaya hizmet veriyor. Şirket her ay 30 milyardan fazla işlem gerçekleştiriyor ve 400’den fazla farklı dijital varlık için saklama hizmetleri sağlıyor.

Bir Galaxy Digital temsilcisi yaptığı açıklamada, şirketin bu hamlesinin Galaxy Digital‘i, kripto ekonomisine erişmek isteyen kurumlar için benzersiz bir ölçekte sektör lideri ürün ve hizmetlerin benzersiz bir genişliğini sunan lider bir küresel tam hizmet platformu olarak konumlandıracağına inandığını söyledi.

Galaxy Digital kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu başvurusu sundu ve onaylanırsa NYSE Arca borsasında işlem yapacak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) İçin Gözler 8 Mayıs’ta: Bir Felaket Yaşanabilir Mi?

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP’de İlk Hedef 2,3 Dolar!

İlgili Haberler