Galaxy Digital’in Net Gelirinde %133 Artış Yaşandı

Galaxy Digital’in Net Gelirinde %133 Artış Yaşandı

Mike Novogratz tarafından yönetilen kripto para birimi yatırım bankası Galaxy Digital, 2019 yılının ilk üç çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında %133’lük bir artış sergiledi ve 58.4 milyon dolarlık net gelir elde etti.

Galaxy Digital’in 2019 Durumu

Üçüncü Çeyrek Raporunda yapılan açıklamalara göre şirket, 2019 yılının ilk dokuz ayında elde edilen toplam kazancını büyük oranda arttırmış olmasına rağmen 3. çeyrekte 68.2 milyon dolar net zarar ettiğini açıkladı. Yapılan açıklamalarda Galaxy Digital’in üç iş kolundan biri olan OTC işlemlerinin zararın 43.3 milyon dolarını oluşturduğu belirtildi.

Ancak bu olumsuz gelişmeye rağmen Galaxy Digital’in OTC işlemlerinin ikinci çeyreğe oranla üçüncü çeyrek %47 artış kaydettiği de yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Öte yandan, Galaxy Digital’in varlık yönetim kolunun 2015 Eylül itibariyle yönetiminde toplam 336 milyon dolarlık varlığı vardı ve bunun 325 milyon doları EOS fonunda yer alıyordu. Fon 2019’un 3. çeyreğinde de çeşitli yatırımlar yaptı. Bu yatırımlar arasında Loopland Group Holding, Versiart, Immutable, Predictive Pop ve FinCo Services‘e yönelik yatırımlar yer alıyor.

Ayrıca 30 Eylül 2019 tarihi itibariyle şirket 2018 yıl sonundaki yatırımlarından 22.9 milyon dolar az yatırım yaparak 156.5 milyon dolar toplam yatırım yapmış oldu. Şirketin dijital varlık yatırımları ise 63.7 milyon dolar artış göstererek 133.5 milyon dolara yükseldi.

Galaxy Digital’in Yeni Fonları

Bunların yanında Ekim ayında yapılan açıklamalarda Galaxy Digital’in yeni bir Bitcoin fonu üzerinde çalıştığı belirtilmişti. Şirketin yöneticisi Novogratz bizzat yaptığı açıklamalarda, yalnızca denetime odaklanan ve fiyatlandırmayı ön plana çıkaran bir Bitcoin fonu üzerinde çalıştığını ifade etmişti. Ayrıca Novogratz’ın açıklamalarına göre bu fon bir borsa hesabı oluşturmadan yatırımcıların Bitcoin’ yatırım yapmalarına olanak tanıyacak.

 

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.