4 Milyar Dolarlık Kripto Fonu, Bitcoin’in (BTC) Dip Yaptığını Söyledi

Bitcoin Haber

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin ($BTC), 4,1 milyar dolarlık kripto para hedge fonu Pantera Capital’in başkanı Dan Morehead’e göre artık “yedinci boğa döngüsüne” giriyor ve bu yılın alana olan güvenin yeniden inşa edildiği bir yıl olacağını öngörüyor.

Yeni Boğa Döngüsü

Pantera Capital’in BTC’nin son on yılın en iyi Ocak ayını geçirmesinin ardından yayınladığı son “Blockchain Letter” güncellemesine göre, kripto para ayı piyasası 376 gün sonra 21 Kasım’da sona erdi ve bu da onu alanın karşılaştığı en büyük ikinci ayı piyasası haline getirdi.

Fonu 2013 yılında kuran eski bir Goldman Sachs tahvil yatırımcısı olan Dan Morehead’e göre, kripto para alanında boğaların zamanı geldi. Mektupta Pantera’nın “on yıllık Bitcoin döngülerinden” geçtiği ve kendisinin de “35 yıllık benzer döngülerde” işlem yaptığı belirtiliyor. Morehead şöyle yazdı:

Faiz oranına duyarlı varlık sınıflarında ne olursa olsun, blok zinciri varlıklarının en düşük seviyeleri gördüğüne ve bir sonraki boğa piyasası döngüsünde olduğumuza inanıyorum.

Eski tahvil yatırımcısı, bu ayı piyasasının “bir önceki boğa piyasasını tamamen silmekten daha fazlasını yapan” tek piyasa olduğunu belirtti.  Bu durumda, bir önceki rallinin %136’sı geri verilmiş oldu.” Ayı piyasasının düşüşü %77 ile medyan değer olan %73’ün üzerinde gerçekleşmiştir.

Yeni Yükseliş Başlıyor Mu?

Morehead’e göre, piyasa güveni yeniden inşa ederken şimdi “daha da yükselmeye başlıyor”. Morehead’in sözlerine göre, 2022’de “net düzenlemelerin olmadığı yargı bölgelerinde çizgileri aşan kötü aktörlerin bir kombinasyonu görüldü. Eğer 2022 kuralları çiğneme ve başarısız olma yılıysa, 2023’ün bunun yerine kurumların kurallara uyduğu ve bunun ödüllerinin tadını çıkardığı yıl olacağına inanıyorum.”

2022’nin başında 5,6 milyar doların üzerinde olan ve portföyünde 1Inch, Coinbase, BitG, Bitstamp, Brave, Ripple ve Polkadot bulunan ve yönetim altında 4 milyar doların üzerinde varlığa sahip olan Pantera Capital, merkezi borsaların “yargı yetkisi düzeyinde” iyileşeceğine inandığını belirtti.

Mektupta ayrıca merkezi finans platformları güveni yeniden inşa ederken merkezi olmayan finansın “göz ardı edilmemesi gerektiği” belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SBF ve FTX Olayında Silvergate Bank İddiası: Yardım Mı Etti?

Sonraki Haber

Musk’ın Köpeği Twitter Koltuğunda: DOGE ve FLOKI Yükselişte

İlgili Haberler