Mike Novogratz 2024 Yılı Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı!

İlayda Peker

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, “Bitcoin for Corporations” etkinliğinde MicroStrategy Inc’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Michael Saylor ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkındaki son düşüncelerini paylaştı.

Galaxy Digital ve Bitcoin

Eski hedge fonu yöneticisi Novogratz, dijital varlık, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi sektöründe çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi yenilikçisi olan Galaxy Digital’in Kurucusu ve CEO’su olarak tanınıyor.

Yaptığı açıklamalarda Novogratz’ın, “Bilançomuzda Bitcoin ve başka kripto paralar var. Alanda 90’ın üzerinde girişim yatırımımız var. Tüm ekosistemde borsalara, custody hizmetlerine, protokollere, merkezi olmayan finans devrimine yatırım yaptık. Bir satış ve yatırım işimiz var. Yani biz büyük likidite sağlayıcılarıyız. Günde bir milyar doların üzerinde toke işlemi yapıyoruz ve böylece kriptoları isteyen herkese derin piyasa yapacağız.” sözlerini kullandığı görülüyor.

Bunlara ek olarak en büyük türev işletmelerden birine sahip olduklarını ifade eden CEO, yapılandırılmış ürünler sunduklarını, madencilik şirketleri için türevler sunduklarını, yatırım bankacılığı yaptıklarını ve şirketler için uzmanlık hizmeti sunduklarını da dile getirdi.

Bitcoin’de Yeni Hedef: 500.000 Dolar

Bitcoin fiyatına ilişkin görüşüne gelince Novogratz, Bitcoin’in dijital altın olacağını düşündüğünü ve şu anda bir dönüm noktasında olduğumuzu düşündüğünü ifade ediyor. Pek çok insanın kendisiyle aynı fikirde olmadığını bildiğini ve Bitcoin’in bir para birimi olacağını düşündüklerinin farkında olduğunu dile getiren Novogratz, “Bitcoin’in bir değer deposu olarak güzel bir alanı olduğunu düşünüyorum. Mükemmel bir değer deposu olarak tasarlandı.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak ünlü isim Bitcoin’in bu yılın sonunda 60.000 dolara ulaşmasını beklediğini ve 2024-2025 yıllarında BTC fiyatının 500.000 dolara kadar yükseleceğini düşündüğünü dile getirdi. Novogratz Bitcoin fiyatının giderek artan eğitimler ve benimsenme ile yükseleceğini ve bunun bir gecede olmayacağını da sözlerine ekledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

750.000 Bitcoin’in (BTC) Kilidi Açılabilir!

Sonraki Haber

SEC Üyesi: Kriptolar İle İlgili Net Düzenleme İhtiyacı Artıyor!

İlgili Haberler