Bitcoin (BTC) Fiyatında Yukarı Yönlü Sinyaller Devam Ediyor

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) fiyatı, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı haberinin ardından %25 artış kaydetti. Bu açıklamadan önce BTC, Ethereum’un (ETH) performansının %7,5 gerisinde kalıyordu ancak son birkaç gündeki sayısız yükseliş olayı, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.900 dolara ulaşmasına yardımcı oldu.

Bitcoin’de Fiyat Hareketleri

Tesla’nın duyurusundan önce, BTC fiyatı yaklaşık 3 hafta boyunca 30.000 ila 41.500 dolar aralığında işlem görüyordu ve fiyat düştüğünde, profesyonel yatırımcıların ve arbitraj işlemlerinin yükseliş eğilimini takip etmeleri bekleniyordu.

BTC %25’lik hareketini başlatırken, profesyonel yatırımcıların çoğu long poziyosnlar yerine short pozisyonları tercih etti. Bu hafta Bitcoin’in JPMorgan’ın eş başkanından övgüler aldığı ve düzenleyicilerin Kanada’da bir BTC ETF onayını aldığı göz önüne alındığında bu riskli görünüyor.

Tarihsel veriler, Bitcoin fiyat hareketlerinin aylardır güçlü bir yükseliş gösteren Ethereum ile birlikte işlem görme eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu yükseliş senaryosuna ek olarak, Bitcoin’in Lightning Network ağı rekor bir node sayısı açıkladı ve kilitli toplam değer (TVL) 42 milyon doları aştı.

Yükseliş Sinyalleri

Bütün sinyallere ek olarak Mastercard, 2021’in sonunda ağında kripto para ödemelerini destekleyeceğini de duyurdu. Tüm bunlara bakıldığında aslında borsalardaki long ve short pozisyonlar farklı sinyaller veriyor. Ancak genel piyasa koşullarını değerlendiren analistler Bitcoin’de yükseliş eğiliminin devam ettiğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak yatırımcıların şu an için 50.000 dolar bandını izlediği ve bu seviyenin üzerine çıkılması ile BTC alım baskısının artacağı ifade ediliyor. BTC alım baskısının artması ise Bitcoin fiyatını 58.000 dolara kadar yükseltebilir.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PayPal’ın Kripto Para Planları Ne Durumda?

Sonraki Haber

Ünlü Yatırımcı Neden Bitcoin’lerinden (BTC) Vazgeçti?

İlgili Haberler