Bitcoin’de Dip Görüldü Mü: Bu Seviyeler Oldukça Önemli!

İlayda Peker

Lider kripto para birimi en büyük düşüşlerinden birini yaşadıktan sonra son iki gündür bir yükseliş grafiği çiziyor. Analistler ise Bitcoin’de yaşanan düşüşün bir dip seviyeyi de beraberinde mi getirdiğini yoksa ilerleyen zamanlarda daha düşük seviyelerin mi görüleceğini araştırıyor.

Dip Seviye Görüldü Mü?

Piyasanın popüler analistlerinden Dave the Wave, 117.000 Twitter takipçisine Bitcoin‘in 20.000 doların altındaki son düzeltme hareketinin BTC’nin 2018 ayı piyasası durumunu hatırlattığını ifade ediyor. Analist yaptığı açıklamalarda, “”Son kapitülasyon olayı 2018 ile orantılı. Büyük ihtimalle öyleydi.” sözlerini kullanıyor.

Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolardan 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.760 dolara keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, lider kripto paranın 6.000 dolardan 3.000 dolara düştüğü ve sonunda dip seviyeyi gördüğü 2018 satış olayıyla karşılaştırılabilir görünüyor. Her iki durumda da BTC, değerinin %44’ünden fazlasını kaybetti.

Kripto stratejisti, Bitcoin’in 2012’den bu yana sürekli olarak %0.382 Fibonacci seviyesine yakın ayı piyasası dipleri oluşturduğunun da altını çiziyor.

Öte yandan Dave the Wave, mevcut seviyesinde, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dayalı uzun vadeli boğalar için birinci sınıf bir fırsat bölgesinde işlem gördüğünü söylüyor:

Fiyat, uzun vadeli ‘LGC satın alma bölgesi’ modelinin derinliklerinde. Orta vadeli teknik hedefimden daha düşük. Uzun vadeli bir pozisyon oluşturmak isteyen yatırımcılar, mantıklı bir şekilde, burada LGC modeline dayalı olarak bir alım yapabilir.

Üç Aylık Periyotlar

Kripto stratejisti ayrıca, BTC‘nin art arda üç ay boyunca boyunca yaşanan düşüşler sonrasında BTC’nin yükseliş eğiliminde olduğunu ve bu sebeple Temmuz’un BTC için yükseliş grafikleri ile geçebileceğini ifade ediyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi son 24 saatte yaşadığı yaklaşık %4’lük artış ile 21.250 dolar üzerinde işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dev Kripto Para Borsaları Anlaşmalardan Vazgeçiyor!

Sonraki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH İçin Önemli Seviyeler

İlgili Haberler