Kripto Para Birimleri ve NFT’lerde Son Durum 

Bitcoin Haber

Bitcoin, Salı sabahı Asya’daki erken işlemlerde düşerek 28.000 ABD Dolarına geriledi ve sabahın ilerleyen saatlerinde bu destek hattından düştü. Ether ve stabilcoin olmayan diğer ilk 10 kripto para birimi daha düşük işlem görürken, Polkadot ve Solana kaybedenlere öncülük etti.  

Kriptolarda Son Durum 

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 8:00’e kadar 24 saat içinde %4,1 düşüşle 28.058 ABD dolarına geriledi. Düşüş, dünyanın en büyük kripto para birimini yedi günlük %1,97’lik daha düşük bir kazançla bıraktı. ABD bankacılık sistemiyle ilgili belirsizlik ve bunu daha fazla başarısızlığın takip edip etmeyeceği, bu yıl Bitcoin için önemli fiyat artışları tahminlerine rağmen, çoğu yatırımcıyı kripto ve diğer varlıklar konusunda temkinli hale getiriyor.  

Ether %2,16 düşüşle 1.830 ABD dolarına geriledi ve haftalık %0,6 düşüş kaydetti. Token’ın fiyatı şimdi Nisan ayı başlarında görülen değerlere geri döndü ve 12 Nisan’daki Şangay hard fork’u ile ilgili kazanımların çoğundan vazgeçti, bu da milyarlarca dolarlık Ether’i stake havuzlarından çekilmek üzere serbest bıraktı. 

Solana %3,45 değer kaybederek 21,97 ABD$’na geriledi ki bu da blok zincirinin ilk akıllı telefonu “Saga “nın 4 Mayıs’ta piyasaya sürülmesinin ardından yaşanan kâr kaybı olabilir. Token bu hafta için hala %2,7 artış gösterdi. Polkadot %3,73 düşüşle 5,67 ABD dolarına gerileyerek ve yedi günlük düşüşünü %3,81’e çıkararak kaybedenlerin başını çekti. 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %3,21 düşüşle 1,16 trilyon ABD dolaraına gerilerken, işlem hacmi %28,9 artışla 40,97 milyar ABD dolarına yükseldi. 

NFT’lerde Son Durum 

Non fungible token (NFT) piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 8:00’e kadarki 24 saatte %0,86 düşüşle 3.717,16’ya geriledi ve haftalık bazda %1,16 değer kaybetti. 

Endeks düşerken, genel NFT piyasasındaki gelişmeler hız kazanıyor. NFT satışlarında yaklaşık 120 milyon ABD doları tutarında işlem gerçekleştirdiği bildirilen önde gelen sanat müzayede evi Sotheby’s, artık Ethereum ve Polygon ağları aracılığıyla platformundaki koleksiyoncular arasında eşler arası NFT sanat ticareti sunuyor. 

Şu anda işlem hacmine göre en büyük NFT pazarı olan Blur, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların NFT satın almak için teminat koymalarına olanak tanıyan “Blend” adlı eşler arası bir NFT borç verme protokolü başlattığını söyledi. Geliştiriciler, hizmetin bir ev satın almak için ipotek ile aynı prensibi kullanacağını ve piyasaya daha fazla nakit ve kullanıcı getireceğini söylüyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Justin Sun, Changpeng Zhao ve SUI: Neler Oldu? 

Sonraki Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin İnancı: 1. Çeyrek Karını Açıklarken Güçlü! 

İlgili Haberler