MicroStrategy’nin Bitcoin Hamlesi BTC Fiyatı Üzerinde Olumlu Etki Yarattı

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bugün 31.700 dolara kadar geriledi. Bu düşüş her ne kadar piyasada panik havası yaratmış olsa da MicroStrategy gibi firmaların bu durumu bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiği görülüyor. Şirketin CEO’su Michael Saylor’a göre şirket, 37.617 dolardan 13.005 BTC satın aldı.

MicroStrategy ve Bitcoin

Şirketin açıklamasına göre, şu anda yaklaşık 2.741 milyar dolarlık toplam satın alma fiyatıyla MicroStrategy 105.085’in üzerinde Bitcoin’i elinde tutuyor.

Bitcoin piyasası, Çin’deki madencilik operasyonlarına ve kripto para işlemlerine uygulanan devam eden baskısı nedeniyle zorlu bir düzeltmeye tanık oluyor. Pazartesi günü, Çin Halk Bankası, yaptığı bir açıklama ile kripto para işlemlerine ek olarak OTC işletmelerinin ve kripto para borsalarının işlemlerini de engelleyeceğini dile getirdi. Ülke içindeki bu artan kısıtlamalar, Bitcoin’in hash oranının düşmesine neden oldu.

Bitcoin fiyatı ise ani düşüş sırasında Mayıs ayında 30 bin doları ve bugün 31.700 doları gördü. Dolayısıyla şu anda BTC fiyatı için 30.000 doların önemli bir direnç noktası olduğu düşünülüyor.

Buna ek olarak MicroStrategy kısa süre önce daha fazla Bitcoin satın almak için 500 milyon dolarlık tahvil topladı ve kurumsal yatırımcılardan dijital varlığın geleceği hakkında olumlu duygular aldıkları sinyalini verdi.

Aslan Payı MicroStrategy’nin

Yapılan açıklamalara göre son satın alım ile birlikte şirket bünyesinde Bitcoin bulunduran firmalar arasında şu an için MicroStrategy aslan payına sahip konumda yer alıyor. MicroStrategy’i ise Tesla ve Square’in izlediği ifade ediliyor.

Öte yandan son tablolara göre Bitcoin fiyatı MicroStrategy’nin hamlesi ile bir miktar toparladı ve fiyat yazının kaleme alındığı an itibari ile 32.600 doların üzerinde işlem görüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Madencilik Havuzları Mart Ayından Bu Yana Bitcoin Satışlarını Azalttı

Sonraki Haber

Galaxy Digital CEO’su Çin’in Yasaklayıcı Kripto Politikasını Eleştirdi

İlgili Haberler