MicroStrategy CEO’sundan Önemli Açıklamalar: Herkese Yer Var

İlayda Peker

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor 15 Haziran’da katıldığı CNBC’nin Fast Money programında yaptığı açıklamalarda, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birim olan Ethereum (ETH) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Herkese Yer Var”

Bir Bitcoin boğası olarak tanınan Saylor, Ethereum’un borsaları ve finans kuruluşlarını kaydileştirmeye çalıştığını iddia ediyor ve “Bence piyasa bunları anlamaya başladıkça herkes için bir yer var.” sözlerini kullanıyor.

Bunun yanında Saylor, lider kripto para biriminin “en yüksek ve en baskın dijital mülk ağı” olduğunu da ifade ediyor ve böylece Bitcoin maksimalisti tavrını koruyor. Ayrıca Saylor’ın başında bulunduğu MicroStrategy şu anda 91.326 Bitcoin’e sahip ve yapılan açıklamalara göre yakın zamanda daha fazlasını satın almayı planlıyor.

“Nakit Çöp Oldu”

Son röportajında yaptığı açıklamalarda Saylor, şirketinin yatırımcılarının, MicroStrategy‘nin bilançosunda nakitin bir yükümlülük olduğunu iddia ettiğini dile getirdi. Buna ek olarak milyarder isme göre Bitcoin konusu, MicroStrategy markasının gücünü “100 kat” artırdı.

Öte yandan MicroStrategy’nin yazılım işi, kripto para yatırımıyla bir devrim yapmanın yanı sıra, tarihin en iyi çeyreğini de yaşadı.

Saylor konuyla ilgili açıklamalarında, “Ana iş yüzde 10 arttı. Bitcoin işi, hissedar getirilerini artırıyor. Bence çalışanlar mutlu, hissedarlar mutlu.” sözlerini kullandı.

Bunun yanında bilindiği gibi MicroStrategy’nin atmış olduğu adım halka açık şirketlerin bakış açısını değiştirmiş ve kurumsal yatırımlar MicroStrategy’nin ardından Bitcoin yatırımı yapmaya başlamıştı. Dolayısıyla firmanın bir kurumsal yatırım dalgasının fitilini ateşlediği düşünülüyor. Birçok isme göre de kurumsal yatırımlar henüz yeni başladı ve kripto para birimi alanına girecek çok fazla kurumsal şirket bulunuyor.Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador’da Maaş Ödemeleri de Bitcoin İle Yapılabilir!

Sonraki Haber

Bitcoin Milyarderleri BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

İlgili Haberler