Microstrategy Piyasa Belirsizliğini Reddetti: 10 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Aldı

Mert Bahçe

Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirket rezervlerine 10 milyon dolarlık BTC daha eklediklerini duyurdu. Tweet’e göre Microstrategy, ortalama 48,888 dolar fiyatından 205 Bitcoin daha satın aldı.

Microstrategy 1 Mart’ta yaptığı açıklamayla 15 milyon dolar harcayarak 328 Bitcoin (BTC) daha satın almıştı. Bununla beraber, 5 Mart 2021 itibarıyla şirket rezervlerinde 91,064 Bitcoin bulunuyor.

Microstrategy’nin Yol Haritası

Bitcoin birkaç gündür 46,000 ile 50,000 dolar arasında hareket ediyor. Bazı yatırımcılara göre, Microstrategy daha fazla BTC satın alabilmek için fiyatın düşmesini bekliyor. Bununla beraber Bitcoin 50,000 doların altını gördüğü her an Microstrategy için alım fırsatı oluşturuyor.

Bazı Twitter kullanıcıları, Microstrategy’nin Bitcoin almak için acele ettiğine, şirketin tüm varlığını Bitcoin (BTC) satın almak için gözden çıkaracağına inanıyor. Bu tür spekülasyonlar, gerçeği temsil etmemekle birlikte az da olsa doğruluk payı barındırıyor. Çünkü daha önce Microstrategy, Bitcoin’i “güvenilir bir değer deposu” olarak ifade ederken, Bitcoin satın almaya devam edeceklerini belirtmişti. Ayrıca, boğalar Bitcoin’in 100,000 dolar seviyesine ulaşmasını bekliyor. Bazı kripto meraklılarına göre, Microstrategy büyük çaplı bir boğa rallisi beklentisiyle BTC rezervlerini artıyor olabilir. Ayrıca; Microstrategy, Tesla, Square gibi şirketler Bitcoin yatırımlarıyla ses getirdi. Hatta son olarak ünlü yatırımcı Jim Rogers, Bitcoin satın almadığı için pişman olduğunu açıkladı.

Microstrategy’nin BTC Alımları Sembolik Mi ?

Bazı analistlere göre Microstrategy’nin son Bitcoin alımı, şirketin her fiyat düşüşü akabinde yaptığı “sembolik” bir hamledir. Microstrategy yoluna devam etmeye istekli görünse de Wall Street faktörü Bitcoin üzerinde bir miktar etkiye sahip gibi görünüyor. Microstrategy’nin son BTC alımı büyük ölçüde semboliktir. Ancak daha önemli bir noktadan bahsedecek olursak, şirketin hisse fiyatı şubat ayında gördüğü zirveden sonra %50 değer kaybetti. Buna rağmen Microstrategy Bitcoin rezervlerini satmayı düşünmedi.


Total
36
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Çok Önemli!

Sonraki Haber

Piyasada Düşüş Olsa da Balinalar Büyük İşlemler Gerçekleştiriyor

İlgili Haberler