Bitcoin’de (BTC) Bu Seviye Çok Önemli!

İlayda Peker

Blockchain analitik platformu Glassnode’un kurucu ortağı ve CTO’su Rafael Schultze-Kraft’a göre, Bitcoin’in destek seviyesi olarak 47.000 doları belirledi ve bu noktada çok güçlü duruyor. Ayrıca CTO’ya göre şu anda Bitcoin kullanıcılar daha aktif olarak ağda bulunuyor.

Güçlü Destek: 47.000 Dolar

Veri bilimcisine göre Bitcoin şu anda güçlü bir fiyat aralığında hareket ediyor ve bu aralık diğer fiyat noktalarına göre oldukça sağlam görünüyor. CTO yaptığı açıklamalarda 47.000 dolar seviyesinin yakınındaki “UTXO Realized Price Distribution” göstergesinin son zamanlarda diğerlerine göre nispeten daha yüksek olduğunu belirterek, aralığın Bitcoin ağı katılımcılarını normalden daha aktif hale getirdiğini vurguladı.

Geçmişe bakıldığında, belirli bir seviyeye yakın hareket eden daha yüksek token sayısı, daha fazla işlem anlamına geliyor. Yatırımcıların 47.000 dolara yakın diğer seviyelerden daha fazla Bitcoin satması veya satın alması mümkün. Kripto para biriminin son yükseliş eğilimi göz önüne alındığında, 47.000 dolara yakın çoğu alım satımın yükseliş görünümüne sahip olduğunu varsaymak güvenilir görünüyor ve bu da 47.000 doların Bitcoin için ideal bir destek seviyesi haline gelmesini sağlıyor.

“47.000 Dolar Kaybedilmemeli”

CTO’nun açıklamalarına göre BTC’de yukarı yönlü ivmenin devam edebilmesi için 47.000 dolarlık önemli seviyenin elde tutulması çok önemli. Aksi takdirde aşağı yönlü ciddi bir ivme ile karşılaşılabilir.

Bunlara ek olarak analistlerin düşüncelerine göre günümüzde Bitcoin fiyatını kurumsal yatırımlar da büyük ölçüde destekliyor. Ralli başlamadan önce de birçok isim yaşanacak rallinin 2017’den çok farklı olacağını ve bu sefer bireysel yatırımcıların değil kurumsal yatırımcıların lider konumda olacağını ifade etmişti.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İşlem Ücreti Düşüyor Ancak Hala Büyük Bir Sorun!

Sonraki Haber

Microstrategy Piyasa Belirsizliğini Reddetti: 10 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Aldı

İlgili Haberler