MicroStrategy CEO’su: Bitcoin (BTC) Gelecek Yüzyılın Hakimi Olacak”

İlayda Peker

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ağ hızla büyüdüğü için Bitcoin’in gelecek yüzyıla hakim olacağını söylüyor.

“Bitcoin Gelecek Yüzyılın Hakimi Olacak”

Kitco’ya verdiği bir röportajda Saylor, Bitcoin’in küresel ekonomik manzaradaki yerini ele alıyor ve Bitcoin standardının, değerini kendisinden elde etmeyen egemen olmayan bir değer deposu bulma sorununa 21. yüzyıl çözümü olduğunu iddia ediyor.

Saylor yaptığı açıklamalarda, “Bence Bitcoin 21. yüzyılda acil durum güçlü para değer deposu varlığı olacak. Bu alanı kazandığının oldukça açık olduğunu düşünüyorum. İyi bir hayat sürmek için güçlü bir paraya veya parasal varlığa ihtiyaç duyan 8 milyar insan var. Bu varlığın dijital olması ve 8 milyar mobil cüzdana akması gerekiyor.” sözlerini kullanıyor.

Şirketi şu anda kendi bilançosunda 4,5 milyar dolar değerinde Bitcoin tutan ünlü Bitcoin boğası, Bitcoin’in geçen yüzyılın diğer büyük teknoloji şirketlerinden veya yeniliklerinden farklı olarak yıkıcı bir güç olduğunu söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin, nesnel olarak konuşursak, şu anda dünyanın en hızlı büyüyen, en yıkıcı gücüdür. 12 yılda sıfırdan 1 trilyon dolardan çıktı. Bu onu hayatınız boyunca, benim hayatım boyunca en yıkıcı teknoloji haline getiriyor. Bitcoin Amazon, Apple, Facebook ve Google’dan daha yıkıcı.

“Bitcoin Bir Para Birimi Olmamalı”

CEO ayrıca, Bitcoin’in bir para birimi olarak görülmesi gerektiği ve bu nedenle ulusal para birimleriyle rekabet edebileceği konusunda yaygın bir yanlış kanı olduğunu söylüyor. Saylor, bunun bir kripto varlığı olarak daha doğru bir şekilde tanımlandığını ve bu nedenle, stablecoin birimlerine göre geleneksel para birimleri için çok daha az bir tehdit oluşturduğunu belirtiyor.

Saylor konuyla ilgili olarak, “Bitcoin’in bir kripto varlığı olduğunu anladığınızda, ABD doları ve euro ile rekabet etmediğini anlarsınız. Bitcoin altın, gümüş, ETF’ler (borsada işlem gören fonlar) ve hisse senetleri ile rekabet ediyor. Jerome Powell (Federal Rezerv Başkanı) iki hafta önce, bunun dijital altın olduğunu söyledi.” sözlerini kullanıyor.

Bunlara ek olarak Saylor, Bitcoin’e tehdit unsuru oluşturabilecek bir durum olmadığını dile getiriyor. Ancak Saylor’un görüşünün aksine, kuantum hesaplama uzmanı Andrew Fursman, Bitcoin‘in bir gün bilgisayarlar daha güçlü hale geldikçe kuantum saldırılarının insafına kalabileceğine inanıyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasanın Ünlü İsmi Peter Brandt, Cardano (ADA) Hakkında Tweetledi!

Sonraki Haber

1 Haftada Yüzde 33 Yükselen Ethereum (ETH) 4.000 Doların Üzerinde!

İlgili Haberler