MicroStrategy 3. Çeyrekte de Bitcoin (BTC) Varlıklarına Yenilerini Ekledi!

İlayda Peker

Üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına göre MicroStrategy, 2021’in 3. çeyreğinde Bitcoin varlıklarını 8.957 BTC artırdı. Şirket, kurumsal stratejisinin bir parçası olarak yoğun bir şekilde Bitcoin’e odaklanmaya devam edeceğini belirtti.

MicroStrategy ve Bitcoin

MicroStrategy, 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını 28 Ekim’de yayınladı ve toplam Bitcoin varlıklarını 8.957 adet artırdığını ortaya koydu. Bitcoin’in yaklaşık 61.500 dolarlık mevcut fiyatında, yeni ekleme 550.85 milyon dolara denk geliyor.

Şirket kurumsal stratejisinin iki ana bölümünü; kurumsal analiz iş zekası segmenti ve Bitcoin’in satın alınması ve elde tutulması olarak tanımlıyor. İkincisi ile ilgili olarak MicroStrategy, aşırı nakit akışlarının kullanımı ve borç ve öz sermaye işlemleri yoluyla Bitcoin elde etmeye odaklanacak.

Şirketin bir yıl içindeki toplam geliri, 128 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin stratejisinin dışında MicroStrategy, kurumsal analitik talebinin de arttığını görüyor.

Ancak kripto topluluğu, MicroStrategy’nin Bitcoin odağına daha fazla ilgi gösteriyor. Buna ek olarak şirket, üçüncü çeyrekte yaptığı Bitcoin alımlarının ortalama olarak 46.876 dolardan ve 420 milyon dolar maliyet ile yapıldığını ifade ediyor. Dolayısıyla mevcut fiyatlar ile şirket 110 milyon dolarlık kar elde etmiş gibi görünüyor.

MicroStrategy’nin Bitcoin’leri

MicroStrategy’nin şu anda elinde 114.042 BTC olduğu biliniyor. Şu anda güncel rakamlar ile bu Bitcoin’lerin değeri yaklaşık olarak 6.9 milyar dolara tekabül ediyor.

Öte yandan şirket, Bitcoin topluluğunda da liderliği amaçlıyor. Bunu zaten belirli bir dereceye kadar yapıyorlar. Örneğin; CEO Michael Saylor özellikle Bitcoin madenciliği için yeşil enerji çözümlerini teşvik etmeye odaklandı.

Bunlara ek olarak MicroStrategy bir zamanlar Bitcoin’i görmezden geliyordu, ancak bu son iki yılda değişti. Firma, Bitcoin ile oldukça derin ilişkisi ile varlığı savunan en güçlü yerleşik işletmeler arasında yer alıyor.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Huobi, Çin’de Yürütülen Operasyonlarını Bugün İtibarıyla Sonlandırıyor

Sonraki Haber

Elon Musk Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı! Zarar Göreceksiniz!

İlgili Haberler