Microstrategy 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Mert Bahçe

İş zekası şirketi Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, şirket rezervlerine 15 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptıklarını duyurdu.

Microstrategy CEO’su Micheal Saylor’ın Bitcoin Hedefi

Haberin yazıldığı sırada Nasdaq şirketi Microstrategy, rezervlerinde 90,859 adet Bitcoin bulunduruyor. Şirket rezervlerinde 4,38 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunduran Microstrategy CEO’su Saylor, Bitcoin almaya devam edeceklerinin altını çizerek şunları aktardı : ” Nakit rezervlerimizden artan her fon ile Bitcoin alma stratejimizi sürdüreceğiz. Piyasa koşullarına göre ek Bitcoin (BTC) satın almak için sermaye artırımı işlemleri için borç veya hisse senedi ihraç edebiliriz. “

Bitcoin’in en güçlü kurumsal destekçisi Microstrategy, pazartesi yapılan bugün göre yaklaşık 15 milyon dolar nakit karşılığında 328 Bitcoin daha satın aldığını duyurarak Bitcoin bakiyesini artırdı. Duyuruyu Twitter üzerinden yapan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin’i yaklaşık olarak 45,710 dolar ortalama fiyattan satın aldıklarını bildirdi.

Dünyanın en büyük halka açık iş zekası şirketi MicroStrategy, her biri yaklaşık 24,063 dolardan toplamda 90,859 adet Bitcoin satın aldı. Microstrategy 90,859 adet Bitcoin’i yaklaşık 2,19 milyar dolar harcayaracak rezervlerine kattı.

Reuters verilerine göre şirketin Bitcoin varlığı yaklaşık 4,38 milyar dolar değerinde. Microstrategy, ilk yatırımından bu yana sürekli olarak Bitcoin satın aldı. Şirket geçen hafta yaklaşık 1,03 milyar dolar değerinde 19,452 Bitcoin daha satın almıştı.

Önemli Kurumların Bitcoin Yatırımı Piyasada Güveni Artırıyor

ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve kredi kartı devi Mastercard gibi dev şirketler kripto para sektörü konusunda Microstrategy’nin ayak izlerini takip ediyor. Ayrıca Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması da bir diğer önemli etken. Bu gibi dev kurumsal şirketlerin BTC satın alması yatırımcı güvenini önemli derecede artırdı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analistten Açıklama: Az Bilinen Bu Token Büyük Artış Yaşayacak!

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 01/03/2021

İlgili Haberler