Microsoft, Web3 Cüzdan Entegrasyonunu Test Ediyor

Bitcoin Haber

Microsoft’un Edge tarayıcı web3 cüzdan entegrasyonunu test ettiği bildirildi. Microsoft‘un Edge web tarayıcısına kripto ve nonfungible token (NFT) dostu bir Web3 cüzdanı entegre etmek için çalıştığı bildiriliyor.

Microsoft Durmuyor

17 Mart tarihli bir Twitter başlığında, yazılım dokümancısı – ve ara sıra bilgi sızdıran – Albacore, firmanın yeni Web3 cüzdanının ilk aşamalarını gösteren bir dizi sözde Edge kullanıcı arayüzü (UI) ekran görüntüsünü paylaştı.

Albacore karamsar bir şekilde, “Microsoft Edge’in yaklaşmakta olan şüpheli özelliklerinin en yenisi olan bir kripto cüzdanı, bu tür bir şeyin varsayılan tarayıcıya eklenmesi konusunda nasıl hissedeceğinden emin değil” dedi.

İlk ekran görüntüsü Edge cüzdanının tanıtım sayfasına ait ve Microsoft görünüşe göre şunu belirtiyor: “İlk Web3 cüzdanımızı test etmenizi ve yolculuk boyunca samimi geri bildirimde bulunmanızı teşvik ediyoruz.”

Doğru olduğu tespit edilirse, cüzdanın Microsoft’un şifrelere ve kurtarma anahtarlarına erişimi olmayacağı ve ayrıca yüklü bir tarayıcı uzantısı olmak yerine “Edge’e gömülü” olacağı anlaşılıyor.

Ekteki ekran görüntüleri, kripto varlıklarını takas etme, gönderme ve satın alma kabiliyetini gösterirken, kripto borsası Coinbase ve Web3 altyapı firması MoonPay entegre “cüzdanınıza kripto satın almanıza ve yatırmanıza yardımcı olan platformlar” olarak görüntüleniyor.

NFT’lerle İlişkisi

NFT’ler açısından, kullanıcı arayüzü basitçe şunu belirtiyor: “İlk NFT’nizi bulmak için farklı pazarlara göz atın, NFT koleksiyonunuzu oluşturdukça onları burada düzenleyeceğiz.”

Microsoft’un potansiyel hamlesi, popülerlik açısından genellikle Google’ın Chrome’u ve Apple’ın Safari’si gibi rakiplerin gerisinde kalan Edge’in sunduklarını ve yeteneklerini önemli ölçüde artırmaya yönelik yeni bir çabaya işaret ediyor.

Microsoft, 7 Şubat’ta hem Bing hem de Edge tarayıcılarına yapılan yeni yükseltmelerin bir parçası olarak yapay zeka (AI) destekli arama motorlarının ve OpenAI’nin ChatGPT’si aracılığıyla sohbetin entegrasyonunu duyurdu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Bitcoin (BTC) Bu Büyük Hamlenin Ortasında 1.000.000 Dolara Ulaşacak”

Sonraki Haber

ABD’de İşler Ciddileşebilir! Kripto Paralar Nasıl Etkilenir?

İlgili Haberler